ragády a krev v mateřském mléku

Dotaz od: Andrea Horká
Datum přidání: 15. 11. 2015

Dobrý den, prosím poraďte. Nevadí miminku malé množství krve v mateřském mléku, mám na bradavkách malé ragády. Moc děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, miminku to neublíží, může pak třeba ubliknout natrávenou krev, tak aby Vás to nevyděsilo.
Ragády vznikají špatným přiložením miminka, nesprávnou technikou kojení, nevím jak staré máte miminko, byla by vhodná kontrola techniky kojení.
Ragády se dobře hojí za přístupu vzduchu, dobře působí i hydrogel,např. f.ARDO má hydrogelové polštářky na prsa,stejně tak i f.Medela.Lze použít i mastičku Bepanthen.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.