vaření zeleniny

Dotaz od: Viktorie Němcová
Datum přidání: 15. 11. 2015

Dodrý večer sestřičko Haničko, prosim, napište mi odpověď. Musí se zelenina na příkrm pro 5 měsíční dítě vařit v kojenecké vodě?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, já bych do půl roku kojeneckou vodu používala, i když jsem už slyšela názor, že se od 4.měsíce nemusí.
Já jsem toto oficielně nikde neviděla, nečetla, takže jsem pro to staré, léty osvědčené – do půlroku používat kojeneckou vodu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.