Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

vaření zeleniny

Dotaz od: Viktorie Němcová
Datum přidání: 15. 11. 2015

Dodrý večer sestřičko Haničko, prosim, napište mi odpověď. Musí se zelenina na příkrm pro 5 měsíční dítě vařit v kojenecké vodě?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, já bych do půl roku kojeneckou vodu používala, i když jsem už slyšela názor, že se od 4.měsíce nemusí.
Já jsem toto oficielně nikde neviděla, nečetla, takže jsem pro to staré, léty osvědčené – do půlroku používat kojeneckou vodu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 4. měsíc: Připravte se na velké pokroky

V tomto období vás vaše miminko překvapí velkými pokroky. Bez problémů již pozná známé tváře, je velice společenské a dokonce se umí přitáhnout do sedu. Ve čtvrtém měsíci je miminko už velmi vnímavé a vyžaduje společnost. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.