Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Podávání vitaminu D,noční buzení po 2 hod

Dotaz od: Ina
Datum přidání: 9. 8. 2015

Dobrý den Hanko, vždycky jednou za čas si přečtu příspěvky poslední doby, abych se třeba dozvěděla něco nového. Dnes jsem narazila na jednu Vaši odpověď, kde mimo jiné píšete, že miminko dostává do jednoho roku 1 kapku vitamínu D denně. Já ale dávám podle rady naší pí doktorky 3 kapky AD denně a pokud vím, dělají to všechny maminky z naší poradny. Není to moc? Můžu malého předávkovat?
Jinak se stále potýkám u svého sedmiměsíčního syna s dvouhodinovými nočními pauzami mezi kojením. Trvá to už přes měsíc a zřejmě to lepší v nejbližší době nebude. Dudlík nikdy nechtěl, láhev odmítá – drží semknutou pusu, krmení lžičkou mu připadá jako velká legrace a tak je buď Nutrilon nebo kaše /zkoušela jsem zatím jen rýžovou/ poprskaná všude kolem, jen do pusy se mu dostane málo. Kupodivu zeleninu a ovoce stejnou lžičkou baští moc rád. Nechci s kojením skončit, je můj velký osobní úspěch zatím těch sedm měsíců kojení/i díky Vaší poradně/, ale ty noci jsou moc náročné.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ino, nevím proč Vaše p. doktorka dává 3 kapičky AD vitaminu, na školeních co já jezdím se vždy mluvilo o jedné kapce denně.
Někdy se dává vyšší dávka při nechutenství dítěte nebo při nadměrné potivosti nebo při bolestech nožiček, ale vždy jsem se s tím setkala u dětí starších a ne u dětí do jednoho roku.
Ino věřím, že noci jsou náročné, já by se snažila dát na noc tu kašičku, lžičku dávejte do pusinky za dvě třetiny jazyka, aby to neprskal.JInak bych ho asi nechala u sebe v posteli, abych nemusela pořád vstávat.
Ono to nebude trvat věčně, jednoho dne začne spát miminko normálně, ale vím, že v současné době je to velice náročné.Kdyby byla možnost odpočinout si s miminkem třeba po obědě, určitě by se ta noc zase lépe snášela…
Jinak opět musím napsat , že toto období bývá typické pro zoubky, které třeba ještě nejsou, ale dásně už pracují několik týdnů před tím, než zoubek vyleze.
Přeji hodně zdraví Vám i Vašemu miminku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.