Podávání vitaminu D,noční buzení po 2 hod

Dotaz od: Ina
Datum přidání: 9. 8. 2015

Dobrý den Hanko, vždycky jednou za čas si přečtu příspěvky poslední doby, abych se třeba dozvěděla něco nového. Dnes jsem narazila na jednu Vaši odpověď, kde mimo jiné píšete, že miminko dostává do jednoho roku 1 kapku vitamínu D denně. Já ale dávám podle rady naší pí doktorky 3 kapky AD denně a pokud vím, dělají to všechny maminky z naší poradny. Není to moc? Můžu malého předávkovat?
Jinak se stále potýkám u svého sedmiměsíčního syna s dvouhodinovými nočními pauzami mezi kojením. Trvá to už přes měsíc a zřejmě to lepší v nejbližší době nebude. Dudlík nikdy nechtěl, láhev odmítá – drží semknutou pusu, krmení lžičkou mu připadá jako velká legrace a tak je buď Nutrilon nebo kaše /zkoušela jsem zatím jen rýžovou/ poprskaná všude kolem, jen do pusy se mu dostane málo. Kupodivu zeleninu a ovoce stejnou lžičkou baští moc rád. Nechci s kojením skončit, je můj velký osobní úspěch zatím těch sedm měsíců kojení/i díky Vaší poradně/, ale ty noci jsou moc náročné.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ino, nevím proč Vaše p. doktorka dává 3 kapičky AD vitaminu, na školeních co já jezdím se vždy mluvilo o jedné kapce denně.
Někdy se dává vyšší dávka při nechutenství dítěte nebo při nadměrné potivosti nebo při bolestech nožiček, ale vždy jsem se s tím setkala u dětí starších a ne u dětí do jednoho roku.
Ino věřím, že noci jsou náročné, já by se snažila dát na noc tu kašičku, lžičku dávejte do pusinky za dvě třetiny jazyka, aby to neprskal.JInak bych ho asi nechala u sebe v posteli, abych nemusela pořád vstávat.
Ono to nebude trvat věčně, jednoho dne začne spát miminko normálně, ale vím, že v současné době je to velice náročné.Kdyby byla možnost odpočinout si s miminkem třeba po obědě, určitě by se ta noc zase lépe snášela…
Jinak opět musím napsat , že toto období bývá typické pro zoubky, které třeba ještě nejsou, ale dásně už pracují několik týdnů před tím, než zoubek vyleze.
Přeji hodně zdraví Vám i Vašemu miminku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.