Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Podávání vitaminu D,noční buzení po 2 hod

Dotaz od: Ina
Datum přidání: 9. 8. 2015

Dobrý den Hanko, vždycky jednou za čas si přečtu příspěvky poslední doby, abych se třeba dozvěděla něco nového. Dnes jsem narazila na jednu Vaši odpověď, kde mimo jiné píšete, že miminko dostává do jednoho roku 1 kapku vitamínu D denně. Já ale dávám podle rady naší pí doktorky 3 kapky AD denně a pokud vím, dělají to všechny maminky z naší poradny. Není to moc? Můžu malého předávkovat?
Jinak se stále potýkám u svého sedmiměsíčního syna s dvouhodinovými nočními pauzami mezi kojením. Trvá to už přes měsíc a zřejmě to lepší v nejbližší době nebude. Dudlík nikdy nechtěl, láhev odmítá – drží semknutou pusu, krmení lžičkou mu připadá jako velká legrace a tak je buď Nutrilon nebo kaše /zkoušela jsem zatím jen rýžovou/ poprskaná všude kolem, jen do pusy se mu dostane málo. Kupodivu zeleninu a ovoce stejnou lžičkou baští moc rád. Nechci s kojením skončit, je můj velký osobní úspěch zatím těch sedm měsíců kojení/i díky Vaší poradně/, ale ty noci jsou moc náročné.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ino, nevím proč Vaše p. doktorka dává 3 kapičky AD vitaminu, na školeních co já jezdím se vždy mluvilo o jedné kapce denně.
Někdy se dává vyšší dávka při nechutenství dítěte nebo při nadměrné potivosti nebo při bolestech nožiček, ale vždy jsem se s tím setkala u dětí starších a ne u dětí do jednoho roku.
Ino věřím, že noci jsou náročné, já by se snažila dát na noc tu kašičku, lžičku dávejte do pusinky za dvě třetiny jazyka, aby to neprskal.JInak bych ho asi nechala u sebe v posteli, abych nemusela pořád vstávat.
Ono to nebude trvat věčně, jednoho dne začne spát miminko normálně, ale vím, že v současné době je to velice náročné.Kdyby byla možnost odpočinout si s miminkem třeba po obědě, určitě by se ta noc zase lépe snášela…
Jinak opět musím napsat , že toto období bývá typické pro zoubky, které třeba ještě nejsou, ale dásně už pracují několik týdnů před tím, než zoubek vyleze.
Přeji hodně zdraví Vám i Vašemu miminku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz