Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Prejedeni / nenasyceni

Dotaz od: Barbora
Datum přidání: 17. 11. 2015

Dobrý den, mám třítýdenního syna. Je plně kojen. Prospívá velice dobře. Bohužel nás trápí bolesti bříška, a časté blikání téměř po každém kojení a mezi kojenim ublinkava take. Podle sluchu se mi zdá že polyká vzduch, ale i přes vyzkoušení více metod kojení potíže neprestavaji. Saje krásne,dlouze, ale asi špatně dýchá a buďto blinka,protože se přejí, nebo ho od prsu odložím a tolik neblinka ale zase nemůže zabrat protože není dojedeny a ani nepocura tolik plinek jako když ho nechám sát jak sám potrebuje. Nevím si rady, zda nechat ublinkavat, nebo odstavovat od prsu..navic se budí na kojení téměř pravidelně po dvou hodinách někdy i méně a cucá si ručičku.. Tak jako tak má  bolesti bříška, často tlačí a je hodně neklidný, neustále hýbe ručičkami i nožičkami, často mu nejde si odříhnout a zabalení do zavinovačky nepomáhá, protože začne hodně plakat..až křičet (dáváme kapky espumisan). Má pak potíže s tím, aby hluboce zabral a pokud usne, tak většinou hodně slabým spánkem..:-/ Potom jsem hodně vyčerpaná já a on semnou

Odpoveď od: Neznámý

Mockrát děkuji za odpověď a za cenné rady, na dnešek jsme výjimečně spali krásne

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, podle Vašeho popisu si myslím, že by se mohlo jednat o silný vypuzovací reflex, který někdy komplikuje kojení. Miminko se kojením zalyká, ublinkává a tím jak hltavě pije, ho trápí bolesti bříška.
Zkuste před kojením trochu mléka odstříkat, aby mléko nevytékalo proudem, zkuste kojit mírně zakloněná, aby tok mléka nebyl podpořen gravitací.
Můžete i v průběhu kojení udělat přestávku, aby si miminko odpočinulo, tok mléka se stabilizoval. Jinak miminko neomezujte v délce ani častosti kojení.
Přeji samé hezké dny se spokojeným miminkem!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz