Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Pláč po kojení

Dotaz od: Renet
Datum přidání: 29. 12. 2015

Dobrý den,

mám měsíční dceru a od 3. týdne po kojení hodně ublinkává, někdy až zvrací, pláče, kroutí se, to i poté, co si odříhne a pokadí se po kojení.. Vyzkoušela jsem dvoje kapek- Infacol, Baby calm, dále odsát přední mléko a dát vypít zadní, dělat přestávky mezi kojením, odsát mléko a dát jí ho přes antikolikovou lahev. Nejím mléčné výrobky, omezuji hodně i staré pečivo, samozřejmě nejím nadýmavé jídla. Nic nezabírá. Stejný problém jsem měla i u staršího syna, který nám brečel ve dne v noci až do 8. měsíce, byli jsme i kvůli tomu hospitalizování, na příčinu se tehdy nepřišlo, řekli nám, že se přejídá. Po prvním porodu jsem měla obrovské zdravotní problémy z únavy a vyčerpání, druhé dítě jsme hodně zvažovali. Všichni tvrdili, že se to nemůže opakovat, ale zatím je to jako přes kopírák. Jsem zoufalá, protože představa dalších měsíců pláče naší dcery mě děsí. Dcera jinak prospívá, resp. přibrala od příchodu z porodnice do 3 týdnů, t.j. za 16 dnů 900 g !!!. Obávám se, že se taky přejídá. Děkuji za rady.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, moc ráda bych vám poradila, ale Vy máte snad vyzkoušené vše a děláte co je možné,takže nevím, jak bych vám ještě mohla pomoci, protože vím, že tohle je očistec a máte už své zkušenosti se starším děťátkem…
Jediné co mě napadá – ale nevím- jestli by se mno souhlasili jiní laktační poradci – je, že bych zkusila odstříkávat mléko, dávala bych ho dítěti do lahvičky, krmení bych rozložila tak na 3x, aby dítě mělo možnost si odříhnout v průběhu jídla a event. si odpočinout a hlavně bych mu opravdu zkusila dávat určité množství jídla tak, aby jste to měla pod kontrolou, kolik vypije a nepřejídá se.
Je pravda, že se tvrdí, že mateřským mlékem nelze překrmit, nelze dítěti ublížit, je to přirozená strava , ale jak vidno z Vašeho příběhu, nemusí to být vždy pravda (zase zkušenost- pro mě).
Dcerka by měla vypít teď asi 120-150 ml mléka na kg váhy a den – vynásobte tedy její váhu uvidíte kolik mléka by měla vypít za den a rozdělte to do 6-7 dávek za 24 hodin.
Přeji vám všem klidný vstup do nového roku a pokud moje rada bude k něčemu, budu ráda, když se ozvete!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz