Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

problemy s kojenim-nedostatek/nadbytek mleka

Dotaz od: slavikova irena
Datum přidání: 4. 1. 2016

Dobrý den,
mluvila jsem s Vámi před svátky ohledně rady při kojení. Mám holčičku- 11.týdnů a přibírá na spodní hranici. Mám problémy s tvorbou mléka prakticky od začátku. Jsou dny kdy je mléka moc a mám prsa nalitá a pak zase extrémní opak a není v nich opravdu nic.
například ted před vánoci sem ji jen kojila(strídáme kojení a odstrikane mleko)- 22.12. uz z prs nic neteklo a nechtela tahat-strasne se u toho vzteka. tak odsavam a davam Calmou(na jedno piti vypije +- 130ml)
od 25.12  zase jen kojeni a prsa sou normální. to vydrzelo do 31.12.-prsa byly zase extremne nalite, az do bolesti a od 2.1. prsa uplne mekka a propadla.
nechce z nich pit a neodsaji vic jak 60ml-ve 2hodinnovych intervalech. a takto se nam to strida porad.
nema problem po par dnech piti z lahve prejit zpet na prso a zase ji plne kojim, ale to nam vydrzi zase jen par dni a pak je mleka malo a vratime se k lahvi a odstrikanemu mleku.
uzivam homeopatika ricinus-prakticky od zacatku koejni.
Chetla jsem se zeptat na uziti leku motilium: http://www.poradkyneprikojeni.cz/news/vysazeni-domperidonu/
a budu mit k dispozici i suplementor- abych porad nedavala z lahve. -chtela bych poradit, jak ho mam pouzivat- myslim, jestli mam prestat odstrikavat v mezičasech a kdyz bude chtit pit, dat ji prso a hadicku.
jsem uz dost zoufala, rada bych kojila(starsi dceru jsem kojila bez problemu do roka), ale je to opravdu jak na horske draze. nic nestiham, nikam nemuzeme- protoze dopredu nikdy nevim, jak bude probihat kojeni.

diky moc za jakoukoliv radu slavikova irena

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den p.Slavíková, pamatuji si na předvánoční rozhovor s Vámi. Vím, že jsme mluvily i o homeopatikách, která jste užívala a možná ještě užíváte.Změna tedy žádná a chápu, že Vás to trápí zvl.pak, když starší holčička pila bez problémů.
Já se obávám, že já Vám už ani nic jiného neporadím, děláte vše, co byste dělat mohla a Vámi popisovaný stav, je beze změny.Produkce mléka je kolísavá a já nevím z jaké příčiny.Napadá mě ještě možnost akupunktury, kterou v Chrudimi dělá MUDr.Viliam Kopecký, v Pardubicích nikoho neznám.Ještě mě napadlo p.Slavíková zkusit kontaktovat novorozenecké odd. v Havlíčkově Brodě, kde se zabývají problémy s kojením a jsou schopni i přijmout maminku s dítětem na pár dní.
Suplementor,slouží vlastně k tomu,aby dítě se zasytilo a přitom stimulovalo prsa, takže by se mohl používat dle chuti dítěte- třeba i po dvou hodinách.
Co se týče dotazu na motilium – je to lék, který se užívá při nevolnosti, jeho účinnou látkou je domperidon – nežádoucí účinek domperidonu je uvolňování prolaktinu z hypofýzy, což může mít vliv na tvorbu mléka.
Nikdy však nebyl schválen jako lék na podporu laktace.Jeho užívání k tomu účelu se nedoporučuje.
Přeji hezký den a moc bych Vám přála, aby se situace zlepšila.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz