Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

bojkot kojení-dudlík

Dotaz od: Veronika Coufalová
Datum přidání: 12. 1. 2016

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda jde odbourat dudlík. Myslím, že i kvůli tomu mi 3měs. chlapec zlobí. u kojení se vzteká, prso pořád pouští, při pití mlaská, hodně krká-jak napolyká vzduch. Ikdyž takto pije od narození. Nyní ho prso prakticky rozciluje, sotva ho uvidí nebo dám k puse tak křičí a křičí. Takže už asi 3týdny odsavam a dávám calmou. nekdy se na prso na dva tři dny vrátí. mám obavu, že je to dudlíkem, který mě „donutily“ dávat babičky. Ale nějak si neumím představit ho nedat, když se u toho prsa začne vztekat, nic ho neuklidní, ale sotva ucítí „gumu“ na rtech, je to jako mávnutím kouzelného proutku. Zkoušela jsem dávat cumlat malíček, ale spíš se mu u toho navaluje na zvracení. Když prst táhá nevím vlastně jestli chce jen dudat nebo má hlad.

Prosím poraďte, jak a jestli vůbec odbourat.

Díky

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, díky za odpověď.
Dávám ho k prsu- v noci a první dve ranní kojení se v pohodě napije, ale odpoledne a navecer už je asi moc probraný a prso nechce-vzteká se u toho. Pak už se vzteké i u té lahve.
Jen jsem se chtěla ještě zeptat, jak často bych měla odsávat, aby se mi mlíčko pořád dělalo? Zatím odsávám jen v době krmení miminka a z lahve mu dávám co jsem odstríkala jako předchozí dávku. Nebo bych měla zvýšit frekvenci odsávání? Jak tedy často a jakou nejdelší pauzu(přes noc) mám dodržet, díky za rady a hezký den.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, miminko má již 3 měsíce, je zvyklé na dudlík, 3 týdny dáváte calmu , nevidím to moc reálně, že by to šlo odbourat. Tento týden jste již několikátá maminka, která v dobré víře, že lahvička calma dítě nezkazí v technice sání, že je určena pro kojené děti tuto lahvičku používá a bohužel miminko si zvykne a pak odmítá prso, na tomto jsme se shodli i na loňském setkání laktačních poradců, že calma je lahvička jako každá jiná a bohužel techniku sání kazí:(.
Určitě můžete zkusit nedávat dudlík, nedávat calmu, dítě přikládat k prsu, dokrmovat stříkačkou nebo hadičkou po prstu, bude to vyžadovat trpělivost, důslednost…
Zvažte, jestli pro vás všechny nebude jednodušší, když budete pravidelně odstříkávat mléko a miminku ho dávat z calmy, kterou má rádo a pije z ní bez problémů. Miminko musí mít spokojenou maminku a pakliže vám kojení nebude přinášet požitek, je otázka jestli přikládání má smysl a jestli opravdu nebude lepší vyvinout snahu o udržení laktace a krmit tak, jak už to má miminko víceméně zafixované.
Toto je můj názor a zkušenosti z 15 let laktačního poradenství, volba je samozřejmě na Vás.
Přeji hezký večer!

Odpoveď od: Neznámý

Dobý den, chci se tedy zeptat, jestli má smysl po takové době- 3měsíce- najednou dudlík přestat dávat a doufat, že se to pití zlepší, jestli už to prostě nemá naučené špatně napořád.
Někdy má dny, kdy za 10min vypije z prsa 140ml a za dva dny ta to se u toho vzeká, pouští, mlaská a za 10min vypije z bídou 60ml, pak dávám z lahve-u té se taky vzteká, lae nemuze ji odmítnout tak jako prso.
Pokud dudlík vypusím, bude to pak ale do vyřvání, protože nevím, jak jinak bych pak utišila, prso odmítá-to ho naštve ještě víc a prst/malíček nechce.
Je už moc naučený na tu gumu. sotva ucítí na rtu, je klid. máme takovou tu klasickou latexovou kytičku-kulatou.
Díky za radu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz