Má měsíční dítě v noci hlad?

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 7. 5. 2015

Dobrý den Hanko,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na noční buzení na kojení. Setkala jsem se s informací, že noční kojení 6-ti měsíčního miminka je zlozvyk, protože dítě v tomto věku již v noci hlad nemá. Proto je nutné tento zlozvyk odstranit (tj. nedat napít), jinak si dítě vytváří špatné spánkové návyky. (Toto je názor poradce pro poruchy spánku.)Můžete mi říct, zda lze s tímto (tj. že půlroční miminko nemá v noci hlad)souhlasit?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Jano nikdy jsem na našich školeních neslyšela o tom co píšete. Je zcela normální, že mimčo v 6měsících nevydrží celou noc spát, pokud ano, je to spíše vyjímka, většina dětí se budí a teprve až po jednom roce by již mohli vydržet celou noc bez jídla.
Navíc v 6měsících má miminko růstový spurt, potřebuje mlíčka více…
Nevím jaký odborník Vám to o tom spánku radil, dle mě je to zcela nesmyslné a zcestné, nerespektuje přirozené potřeby dítěte, klidně se obraťte přímo na Laktační ligu (určitě je to vytočí tak jako mě).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak na intimní hygienu holčiček? Pozor na synechii vulvy

Zatímco o intimní hygieně u chlapců se hovoří zcela běžně a toto téma je mezi maminkami kluků časté, o stejné problematice u děvčátek se už tak nemluví. Přitom péče o intimní partie holčiček je neméně důležitá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz