Má měsíční dítě v noci hlad?

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 7. 5. 2015

Dobrý den Hanko,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na noční buzení na kojení. Setkala jsem se s informací, že noční kojení 6-ti měsíčního miminka je zlozvyk, protože dítě v tomto věku již v noci hlad nemá. Proto je nutné tento zlozvyk odstranit (tj. nedat napít), jinak si dítě vytváří špatné spánkové návyky. (Toto je názor poradce pro poruchy spánku.)Můžete mi říct, zda lze s tímto (tj. že půlroční miminko nemá v noci hlad)souhlasit?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Jano nikdy jsem na našich školeních neslyšela o tom co píšete. Je zcela normální, že mimčo v 6měsících nevydrží celou noc spát, pokud ano, je to spíše vyjímka, většina dětí se budí a teprve až po jednom roce by již mohli vydržet celou noc bez jídla.
Navíc v 6měsících má miminko růstový spurt, potřebuje mlíčka více…
Nevím jaký odborník Vám to o tom spánku radil, dle mě je to zcela nesmyslné a zcestné, nerespektuje přirozené potřeby dítěte, klidně se obraťte přímo na Laktační ligu (určitě je to vytočí tak jako mě).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.