Kojení večer

Dotaz od: Lucie V
Datum přidání: 13. 1. 2016

Dobrý den, mám 10ti měsíční holčičku přes den už normálně papá klasické jídlo a v noci kojím, má svůj režim chodí se koupat okolo 19.30 pak jí nakojím a jde spinkat. Dříve se mi budila jednou za noc a někdy spala celou noc ale od prvního zoubku je to hrůza. Budí se mi klidně 4 krát za noc a nic nepomůže jedině prso. Někdy ho jen podudá, ale většinou pije cca 5 min a pak zas spinká. Teď jsem do toho nemocná já a ona se budí každé 3h. Je možné, že už jí moje mlíčko nestačí, měla bych třeba zkusit dát v 24.00 když se vzbudí na druhé kojení Sunar? Nebo je možné že cítí že jsem nemocná a tím se taky může budit? Ale začala to dělat ikdyž jsem nemocná nebyla. Večeří v 18.00 ještě celý krajíc chleba nebo má kašičku ale i tak se budí… Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, 4x za noc kojit 10 měsíční dítě je dost, mělo by ji stačit 1x max.2x. To, že se nyní budí, bude souviset s rostoucími zoubky. V noci je všeobecně bolest hůře vnímána a proto se holčička častěji budí, chce se ujistit, že pomoc je nablízku, má u vás pocit bezpečí.
Snažte se ji ukonejšit, uklidnit, měla by jste vydržet a prso ji pokaždé nenabídnout, jinak se z toho nevymaníte a bude se to jen stupňovat.
Nešlo by třeba zkusit, aby jednu noc vstával k holčičce někdo jiný než Vy ( teď by to bylo i vhodné, když jste nemocná a přinesl by Vám ji jen na to 1 – 2 kojení) dotyčná osoba by měla dítě uklidnit slovy, pohladit, nebrat z postýlky, nesvítit, jenom promluvit a konejšit, aby holčička věděla, že tam není sama nemusí se bát.
Děti se také mohou budit více tím, že mají hodně podnětů a zážitků ze dne a v noci si to pak mozek třídí.
http://blog.prodeti.cz/pro-deti/spanek-kojencu-a-malych-deti/-zkuste kouknout,jestli vám to nepomůže některé věci objasnit.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.