Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

kojení epileptika

Dotaz od: Monika
Datum přidání: 10. 2. 2016

Dobrý den,

jak mám začít s kojením epileptika? Prozatím je dcera na OMM a ráda bych ji alespoň částečně kojila, jen se bojím, abych jí neublížila stresem ze změny při krmení.

Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, asi by bylo na místě zkonzultovat kojení s neurologem, který vás má v péči. Pro miminko to určitě bude jistá změna, bude tam kožní kontakt, miminko může mít jiné pocity než při pití z lahve, pití z prsa může být pro miminko namáhavější a nedokážu říci, jestli ho to nemůže natolik ovlivnit, že by se záchvat vyvolal, proto bych doporučila výše zmiňované. Zatím Vám nedokážu jednoznačně poradit, nevím jak je miminko staré, nevím jestli jste už kojila, nevím jak ho dokrmujete, jestliže je miminko krmeno z lahve a jedná se třeba o dítě 3 měsíční, může být s kojením problém, protože miminko je zvyklé již na dudlík.., pak je opravdu na zváženou jestli neudržovat laktaci pravidelným odstříkáváním a miminko krmit tak, jak bylo dosud zvyklé. Určitě je lepší krmit miminko OMM než umělým mlékem.
Pokud by Vás moje odpověď neuspokojila, blíže specifikujte a já zase odpovím. Určitě je možná i telefonická konsultace na Národní lince kojení v Praze-tel. 261 082 424, kde by jste slyšela také názor.
Přeji hezký večer a děkuji za zajímavý dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz