Kojení po šestinedělí

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 23. 2. 2016

Dobrý den, narodilo se mi dítě o šest týdnů dříve a zatím se nám stále nedaří kojit. Chtěla jsem se zeptat, zda má ještě cenu v šesti týdnech věku dítěte zkoušet kojit, když mám odstříkaného mléka stále málo. Čím by se případně tvorba mléka mohla podpořit. Děkuji za Vaší odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, děkuji za dotaz.Miminko se narodilo dříve, tudíž nebylo připravené na kojení a Vaše prsa také ne.
Pokud máte první miminko, je to jednodušší, protože se mu můžete maximálně věnovat a znamená to kojit co 2 hodiny z obou prsou, minimálně dávat dokrm.event.ještě tvorbu mléka podpořit odstříkáváním. Vhodná jsou homeopatika Rhicinus communis 5CH nyní v dávce 5 granulí 3-5 denně, nechat volně rozpustit v ústech, ničím nezapíjet ani nezajídat.
Pokud máte již doma nějakou ratolest :), je to poněkud náročnější a v této chvíli (myslím tím, že už jste po šestinedělí), bych se soustředila na tvorbu mléka než na samotné přikládání, které zatím není moc efektivní, protože miminko je spavější, pije lenivě, je to časově náročnější, Vy se stresujete, protože se potřebujete věnovat staršímu dítěti- není to tak? Zkuste tedy přes den pravidelné odstříkávání co dvě hodiny z obou prsou, výše zmíněná homeopatika jsou také vhodná.
Pokud se produkce mléka zvýší- mělo by to být během pár dnů znatelné, pak bych zkusila miminko přikládat, můžete se ozvat a dořešíme podle situace (podobný případ jsem řešila nedávno a dopadlo to dobře, maminka má mléka dost a kojí a někdy dává OMM z lahve a jsou všichni spokojení, což je mým cílem) :).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.