Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Bolení bříška po kojení

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 6. 3. 2016

Dobrý den,chci se zeptat na kapičky na bolesti bříška a koliky,Espumisan máme,a moc nepomáhá,podáváme skoro před každým kojením! Poraďte prosím jiné,děkuji a jak malé popřípadě ulevit jinak! A ještě dotázek,máme měsíc a navečer se jí nechce usínat,následuje několikahodinové uspávání,probouzení,pláč,časté kojení,je to normální,protože je malinká? Odpol spí krásně,i venku 3h v kočáru,v noci už potom taky! Máme tedy častěji budit přes den,aby večer usnula,nebo zkrátka vydržet??? DĚKUJI ZA RADY,JSTE ÚŽASNÁ A MOC MĚ TĚŠILO !

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, zkuste Baby Calm, je to přírodní produkt, je vhodný pro miminka od 4 týdnů, mám s ním dobrou zkušenost, pak ještě existuje SAB simplex, který je u maminek též oblíbený.Nebojte se dávat miminko v bdělém stavu na bříško, i to někdy pomůže od bolesti.Toto je problém miminek tak do 4 měsíců, pak jakmile se miminko už začíná více hýbat a už jenom pasivně neleží,tyto kolikovité bolesti ustupují.
Co se týče večerního spaní – miminko je opravdu ještě malinké, musí si zvyknout, že už není u Vás v bříšku, že je samo v postýlce. Stává se, že miminka večer nebo vpodvečer jsou takhle“akční“, protože vědí, že budou mít noční pauzu, mělo by se jednat o stav přechodný ne trvalý.
Zkuste, kontakt kůže na kůži – to je tak , že tatínek nebo někdo blízký, si lehne na záda, vyhrne košili aby bylo holé tělo, hrudník a miminku se udělá totéž a „připlácne“ se na tatínka – miminko cítí tlukot srdíčka, lidské teplo,- říká se tomu kontakt skin to skin a doporučuje se pro miminka na zklidnění. Určitě bych miminku nedělala nějaký režim, na to je opravdu malinké.
Přeji hodně radosti z miminka a minimum starostí!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.