Bolení bříška po kojení

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 6. 3. 2016

Dobrý den,chci se zeptat na kapičky na bolesti bříška a koliky,Espumisan máme,a moc nepomáhá,podáváme skoro před každým kojením! Poraďte prosím jiné,děkuji a jak malé popřípadě ulevit jinak! A ještě dotázek,máme měsíc a navečer se jí nechce usínat,následuje několikahodinové uspávání,probouzení,pláč,časté kojení,je to normální,protože je malinká? Odpol spí krásně,i venku 3h v kočáru,v noci už potom taky! Máme tedy častěji budit přes den,aby večer usnula,nebo zkrátka vydržet??? DĚKUJI ZA RADY,JSTE ÚŽASNÁ A MOC MĚ TĚŠILO !

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, zkuste Baby Calm, je to přírodní produkt, je vhodný pro miminka od 4 týdnů, mám s ním dobrou zkušenost, pak ještě existuje SAB simplex, který je u maminek též oblíbený.Nebojte se dávat miminko v bdělém stavu na bříško, i to někdy pomůže od bolesti.Toto je problém miminek tak do 4 měsíců, pak jakmile se miminko už začíná více hýbat a už jenom pasivně neleží,tyto kolikovité bolesti ustupují.
Co se týče večerního spaní – miminko je opravdu ještě malinké, musí si zvyknout, že už není u Vás v bříšku, že je samo v postýlce. Stává se, že miminka večer nebo vpodvečer jsou takhle“akční“, protože vědí, že budou mít noční pauzu, mělo by se jednat o stav přechodný ne trvalý.
Zkuste, kontakt kůže na kůži – to je tak , že tatínek nebo někdo blízký, si lehne na záda, vyhrne košili aby bylo holé tělo, hrudník a miminku se udělá totéž a „připlácne“ se na tatínka – miminko cítí tlukot srdíčka, lidské teplo,- říká se tomu kontakt skin to skin a doporučuje se pro miminka na zklidnění. Určitě bych miminku nedělala nějaký režim, na to je opravdu malinké.
Přeji hodně radosti z miminka a minimum starostí!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.