Bolení bříška po kojení

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 6. 3. 2016

Dobrý den,chci se zeptat na kapičky na bolesti bříška a koliky,Espumisan máme,a moc nepomáhá,podáváme skoro před každým kojením! Poraďte prosím jiné,děkuji a jak malé popřípadě ulevit jinak! A ještě dotázek,máme měsíc a navečer se jí nechce usínat,následuje několikahodinové uspávání,probouzení,pláč,časté kojení,je to normální,protože je malinká? Odpol spí krásně,i venku 3h v kočáru,v noci už potom taky! Máme tedy častěji budit přes den,aby večer usnula,nebo zkrátka vydržet??? DĚKUJI ZA RADY,JSTE ÚŽASNÁ A MOC MĚ TĚŠILO !

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, zkuste Baby Calm, je to přírodní produkt, je vhodný pro miminka od 4 týdnů, mám s ním dobrou zkušenost, pak ještě existuje SAB simplex, který je u maminek též oblíbený.Nebojte se dávat miminko v bdělém stavu na bříško, i to někdy pomůže od bolesti.Toto je problém miminek tak do 4 měsíců, pak jakmile se miminko už začíná více hýbat a už jenom pasivně neleží,tyto kolikovité bolesti ustupují.
Co se týče večerního spaní – miminko je opravdu ještě malinké, musí si zvyknout, že už není u Vás v bříšku, že je samo v postýlce. Stává se, že miminka večer nebo vpodvečer jsou takhle“akční“, protože vědí, že budou mít noční pauzu, mělo by se jednat o stav přechodný ne trvalý.
Zkuste, kontakt kůže na kůži – to je tak , že tatínek nebo někdo blízký, si lehne na záda, vyhrne košili aby bylo holé tělo, hrudník a miminku se udělá totéž a „připlácne“ se na tatínka – miminko cítí tlukot srdíčka, lidské teplo,- říká se tomu kontakt skin to skin a doporučuje se pro miminka na zklidnění. Určitě bych miminku nedělala nějaký režim, na to je opravdu malinké.
Přeji hodně radosti z miminka a minimum starostí!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.