Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dostatek mléka a málo mléka

Dotaz od: Iva
Datum přidání: 31. 3. 2016

Dobrý den,

 

chtěla jsem Vás poprosit o radu. Mám 3 měsíční holčičku kterou kojím. Již od porodnice přes klobouček (jinak to nebylo možné). Také jsme sice váhali, ale nakonec jsme svolili k užívání dudlíku, od narození probrečela celé šestinedělí kvůli bříšku a i dnes je to náš velký pomocník při kolikách. Bez toho to nebylo k vydržení. Malou krmím po třech hodinách přes den asi tak 6x a v noci spinká. Malá se na jídlo nehlásí, takto zatím přibývá na váze velmi pěkně, doma máme také váhu, takže vím, kolik vypije. Jde o to, že mám období, kdy mlíko stačí i z jednoho prsu a období, kdy třeba hodinu ždímám obě prsa a nic moc tam není. Strašně mě zajímá proč, dělám takto vše stejně už od narození, přes noc, když spí, si vždy odsaju odsávačkou 1x. Proč mám někdy dostatek a někdy velmi málo mlíka? Člověk nikdy neví, jestli bude mít pro ni dost nebo jestli se to nějak zlepší a kdy už je čas nějak si vypomoci umělou výživou. Je velmi vyčerpávající hodinu kojit a pak ještě odsávat, takže s tím většinou začnu až když je nejhůř. Také jsem zapomněla zmínit, že se to vždy týká doby po obědní a nejhorší je to večer, ráno mám většinou vždycky dostatek.  Budu ráda za každou radu, děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, od porodnice kojíte přes klobouček, dudlík tedy nevadí.Píšete, že miminko krásně prospívá (nevím míru a váhu, abych se podívala do grafu) :).
Miminko pije přes den 6x , v noci spí, mě to připadá přímo ideální.
To, že miminko nestrádá a je dobře kojené, poznáte podle počtu počuraných plenek – jednorázových 3-4 za den, bavlněných 6-8 za den.
Pokud budete mít pocit, že máte méně mlíčka – jak píšete po obědě a večer, zkuste při jednom kojení prostřídat obě prsa dvakrát – jedno prso 7 minut, druhé prso 7 minut a znovu zopakovat, celé kojení pak trvá zhruba 30 minut, prsa se řádně vyprázdní a miminko se dostane i k zadnímu mléku. Hodinu nekojte, to nemá smysl, miminko by se mělo napít během těch 30 minut.
Můžete zkusit i homeopatika Rhicinus communis 5CH v době kdy budete mít pocit menšího množství mléka, můžete 5 granulí 3-5 denně a pak zase vysadit a event. znovu nasadit.
Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz