Malý hodně přibírá

Dotaz od: kubickova.jitka@gmail.com
Datum přidání: 15. 4. 2016

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na váho mého syna. Když se narodil, tak vážil 3920 g. Když nás propouštěli z nemocnice, tak měl 3580g nicméně teď když mu jsou 2 měsíce, tak již váží 6100g. Malý nechce dudlíky, má z nich dávicí reflex, takže se mi ho nechce krmit lahvičkou a tudíž je plně kojený. Jenže kojím 6 – 7 denně záleží jak přes den spí. Přijde mi jestli se nepřejídá. Jinak neblinká ani po říhnutí.

Děkuji

Kubíčková

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den p.Kubíčková, podle růstového grafu je chlapeček na 90 percentilu, takže patří k těm větším miminkům.
Kojení je přirozená strava a dítě by se nemělo omezovat v délce ani častosti kojení, vy to máte přímo ideální. Pije 6 – 7 denně, neblinká, vše je v naprostém pořádku.
V druhém půlroce děti již tak nepřibírají jako v prvním půlroce, buďte v klidu, nevidím u vás žádný problém. Buďte ráda za to, jak to u vás vzorně funguje :).
Přeji hezký den a hodně radosti z Vašeho šikovného miminka.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.