„Neposedné“ miminko u kojení

Dotaz od: H. Celarová
Datum přidání: 18. 4. 2016

Dobrý den,

tříměsíční dvojčata se mi při kojení (nejčastěji u společného) tak po pěti minutách pití  začnou vrtět a ošívat, cukat hlavou a pouštět od bradavky i poplakávat. Potom už toho moc nevypijou (spíš nic). Není to pokaždé, ale tak poslední týden dost časté. Při poslední návštěvě u pediatra byl přírůstek dobrý, ale mám strach, aby se to teď nepokazilo. Je to normální?

Děkuji.

H. Celarová

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer p.Celarová, pokud jsou holčičky po kojení spokojené (i když trvá jen těch 5 minut) a mají dostatek počuraných plenek za 24 hodin (3-4 jednorázové nebo 6-8 bavlněných), mělo by být mlíčka dost a holčičky by neměly strádat.
Už jsem za dobu své praxe zažila miminka, která byla schopná se napít do 5 minut. Navíc tím, že se přisají obě zároveň pomáhají jedna druhé a mléko dobře a snadněji teče a stačí jim někdy oněch 5 minut a pak již nechtějí, pouští se a odstrkávají. Pokud bude pití 5minutové a budete mít chuť, můžete zkusit něco ještě odstříkat (budete mít do zásoby a ještě postimulujete prsa domaxima).
Přeji hezký večer a hodně zdraví všem!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.