Skladování MM

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 20. 4. 2016

Dobrý den,máme 3m holčičku,plně kojená,mléka mám dost,v noci spinká i 7h,budím se s nalitými prsy,chci se zeptat na odstříkané mléko,dám ho do lednice,cca 50-100ml,tedy půl Avent kelímku a druhý den přidám další odstříkané mléko až je kelímek plný,pak teprve. zamrazím,nevadí,že tedy míchám mléko z jednoh a druhého dne,tedy čerstvé s den starým? JAK DLOUHO MAX MOHU SKLADOVAT? DĚKUJI MNOHOKRÁT !

Odpoveď od: Neznámý

Děkuji,do teď jsem dávala přímo odstříkané do lednice a druhý den dolila do mrazáku,bude tedy zkažené? Můžu ho malé dát nebo raději vylít

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, děkuji za dotaz.
Odstříkané mateřské mléko se může vrstvit – to znamená, že když odstříkáte např. 50 ml, necháte zchladnout a dáte do mrazáku, druhý den zase něco nastříkáte a vychladlé nalijete na těch 50 ml z minulého dne. Ideální je skutečně mrazit tak po těch 1OO ml, napište si datum na kelímek a v mrazáku může být mléko 3 měsíce.
Při pokojové teplotě max.8 hodin a v ledničce 24 hodin.
Mateřské mléko nikdy neohřívejte v mikrovlnce a jednou ohřáté mateřské mléko již znovu neohřívejte.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.