Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dostatek mléka?

Dotaz od: Bára
Datum přidání: 25. 6. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně syna 4měsíce. Na začátek bych chtěla napsat, ze plně kojím. Narodil se 3,5kg 17.5.(3měsíce)vážil 5210g 61,5cm  21.6.(4m) 5580g 64cm . Bylo mi řečeno, že je na spodní hranici. Syn mi přijde spokojený,(je daleko hodnějši než byl 1.syn, také pouze kojen) vydrží v pohodě ty 3h , někdy krmím dříve, když potřebuji např.uspat. Večer chodí spát kolem19-19.30 a v  noci se budí většinou 2x. Počůránych jednoráz.plen má tak 3-4(ne úplně plné) a kaká většinou tak 3x. Nejsem si jistá, jestli mu to tedy ode mě stačí nebo ne, ale kdyby ne, tak si říkám, že by brečel.. Paní doktorka mi řekla, že už můžu klidně také začít dávat příkrmy, ale asi bych chtěla také počkat do uk.6m a dávat UM si říkám proč, když mám dost. Mléko mi během dne samo teče (když saje z 1prsu  cítím jak teče z 2.) Na 1kojení kojím jen z 1prsu , další kojení z 2. Někdy si i ublinkne. Snad jsem napsala vše potřebné k vaší cenné radě. Děkuji Bára

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Báro, dala jsem si Vašeho chlapečka do grafu – co se týče hmotnosti je skutečně na spodní hranici, vychází mi to na 3 percentil, ale v délce je u 50 percentilu :). Píšete, že miminko je spokojené, Vy též, já bych nedávala umělé mléko, miminko prospívá – je spíše delší než širší :),což u kojených dětí může být.
Já mám na zavádění příkrmů dost jednoznačný názor a respektuji doporučení WHO(Světová zdravotnická organizace), kde se doporučuje výlučné kojení do 6 měsíců.
Určitě vždy přihlížím k tomu, jak miminko prospívá, jaký názor má maminka, ale jednoznačně bych nezaváděla příkrm ve 4 měsících, začala bych třeba v ukončeném páté měsíci, to je takový kompromis vzhledem k menšímu váhovému přírůstku, ale dříve ne. Podle popisu si myslím ,že mléka máte dost, přes den Vám mléko samo teče, chlapeček má „splněný počet“ počuraných i pokakaných plenek,neviděla bych v tom problém,jsme živé organismy a někdy se holt do těch tabulek nevejdeme, tak jak by si někdo přál,důležitá je spokojenost,kdyby měl mlíčka málo určitě by se ozval.
Děkuji za dotaz a přeji hezké léto!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz