Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Odmítání prsu

Dotaz od: Zora
Datum přidání: 5. 7. 2016

Dobrý večer,mám dotaz ohledně občasného odmítání prsu při kojení.Můj syn 3 měsíce je plně kojený.Poslední 2 dny mi několikrát během dne odmítá prs.Začne úplně hystericky brečet,od prsu se odtahuje a není k utišení.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Zoro, psala jsem Vám v komentáři, jestli by jste mi nenapsala míry a váhy miminka,abych věděla, zda-li to miminko dělá proto, že mu to již stačí a nechce tak časté kojení, píšete, že méně čůrá- jestliže má 3 – 4 jednorázové plenky dostatečně počůrané stačí to, bavlněných by pak mimino mělo mít 6 – 8 za 24 hodin, je to pak známka toho, že je miminko dostatečně kojené.
Hezký večer!

Odpoveď od: Neznámý

Netušíte,čím by ta změna mohla být?Děkuji moc,za Vaše rady,jste moc hodná.

Odpoveď od: Neznámý

Miminko teď čůrá méně a je o dost mrzutější a plačtivější.Dřív baštil třeba po 2 hodinách a teď mu s velkým pláčem vnutím prs až po 4 hodinách.Třeba po 3 hodinách ještě někdy blinká.Zkoušela jsem vážit a vypil 160.Můžu  teda místo kojení(když opravdu nechce),mléko odstříkat 4×7 minut a prsy střídat? Děkuji moc

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, příčin může být několik – nějaká změna např. Váš parfém, tělové mléko- prostě mu voníte jinak než bylo zvyklé, může to být změna prostředí ve kterém bylo zvyklé.
Pokud by se jednalo o menší množství mléka, miminko by méně čůralo, zkuste pak kojit každé kojení z obou prsou prostřídat je obě 2x,každé prso kojit tak 7 minut, celé kojení pak trvá 28-30 minut, prsa jsou maximálně stimulovaná a vyprazdňovaná. Ve třech měsících má miminko růstový spurt, kdy má zvýšenou potřebu pití, trvá to tak týden. Pokud jste doteď kojila bez problémů, miminko prospívalo, nyní jste nezažila nějaký velký stres, měl by se stav upravit.
Pokud by se opravdu jednalo o snížení tvorby mléka můžete zkusit užívat homeopatika Rhicinus communis 5CH 5 granulí 4x denně nechat rozpustit v ústech,se zlepšením se postupně vysazuje.
Přeji hezký den a pokud budete chtít dotaz blíže specifikovat, ještě napište, ráda odpovím!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.