Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Odmítání prsu

Dotaz od: Zora
Datum přidání: 5. 7. 2016

Dobrý večer,mám dotaz ohledně občasného odmítání prsu při kojení.Můj syn 3 měsíce je plně kojený.Poslední 2 dny mi několikrát během dne odmítá prs.Začne úplně hystericky brečet,od prsu se odtahuje a není k utišení.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Zoro, psala jsem Vám v komentáři, jestli by jste mi nenapsala míry a váhy miminka,abych věděla, zda-li to miminko dělá proto, že mu to již stačí a nechce tak časté kojení, píšete, že méně čůrá- jestliže má 3 – 4 jednorázové plenky dostatečně počůrané stačí to, bavlněných by pak mimino mělo mít 6 – 8 za 24 hodin, je to pak známka toho, že je miminko dostatečně kojené.
Hezký večer!

Odpoveď od: Neznámý

Netušíte,čím by ta změna mohla být?Děkuji moc,za Vaše rady,jste moc hodná.

Odpoveď od: Neznámý

Miminko teď čůrá méně a je o dost mrzutější a plačtivější.Dřív baštil třeba po 2 hodinách a teď mu s velkým pláčem vnutím prs až po 4 hodinách.Třeba po 3 hodinách ještě někdy blinká.Zkoušela jsem vážit a vypil 160.Můžu  teda místo kojení(když opravdu nechce),mléko odstříkat 4×7 minut a prsy střídat? Děkuji moc

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, příčin může být několik – nějaká změna např. Váš parfém, tělové mléko- prostě mu voníte jinak než bylo zvyklé, může to být změna prostředí ve kterém bylo zvyklé.
Pokud by se jednalo o menší množství mléka, miminko by méně čůralo, zkuste pak kojit každé kojení z obou prsou prostřídat je obě 2x,každé prso kojit tak 7 minut, celé kojení pak trvá 28-30 minut, prsa jsou maximálně stimulovaná a vyprazdňovaná. Ve třech měsících má miminko růstový spurt, kdy má zvýšenou potřebu pití, trvá to tak týden. Pokud jste doteď kojila bez problémů, miminko prospívalo, nyní jste nezažila nějaký velký stres, měl by se stav upravit.
Pokud by se opravdu jednalo o snížení tvorby mléka můžete zkusit užívat homeopatika Rhicinus communis 5CH 5 granulí 4x denně nechat rozpustit v ústech,se zlepšením se postupně vysazuje.
Přeji hezký den a pokud budete chtít dotaz blíže specifikovat, ještě napište, ráda odpovím!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz