Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Ukončení kojení

Dotaz od: Marcela
Datum přidání: 2. 8. 2016

Dobrý den, prosila bych poradit. Mám 15 měsíční dcerku, kterou ještě ráno i večer kojím.

Ona však už moc nepije, tak bych ji chtěla už odstavit. Naše dětská doktorka mi říkala, že ji klidně už můžu dát normální plnotučné mléko. Zdá se mi to  moc brzo dávat ji normální mléko, tak bych prosila poradit, zda opravdu už můžu dávat plnotučné mléko nebo raději  Sunar. A co mám dělat v případě, že mi to umělé mléko bude odmítat. Čím ho nahradit.  Děkují za odpověď.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, prosila bych o radu. Syn 13 měsíců stále vyžaduje kojení před spaním, v noci třeba i třikrát vstane a neusne dokud ho nenakojím a to samé po obědě. Sunar z lahvičky ho neuspí.

  • Moc děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer,děkuji za dotaz.
Jako laktační poradkyně nemohu souhlasit s doporučením paní doktorky, dávat dítěti na pití kravské mléko, pokud ukončíte kojení.Některá doporučení jsou nepodávat kravské mléko až od tří let ( ale stačí do 2 věku dítěte) z důvodu vysokého obsahu bílkovin a některých minerálních látek např. sodíku. Na rozdíl od umělého mléka kravské mléko neobsahuje dostatek železa, jodu a vitaminu D, který podporuje vstřebávání vápníku.
Já jsem jednoznačně pro podávání Sunaru. Na běžné vaření můžete kravské mléko použít, ale na pití bych dcerce opravdu dávala kojenecké mléko.
Pokud holčička bude Sunar odmítat, na čas ho vynechte a zkuste z něho uvařit třeba puding, zkuste ho přidat do příkrmu (něco jako svíčkovou). Dávejte ji jogurty, pribináčky, tvarohové sýry, máslo, snažte se mléčné výrobky v jiné podobě než klasické mléko a po čase zkuste Sunar třeba rozmixovaný s banánem nebo s namočenýma dětskýma sušenkama.
Někdy se opravdu stane, že dítě , které je dlouho kojeno, umělé mléko odmítá, nenuťte ho, nechte mu čas, dejte mu pauzu a pak to s trpělivostí zkuste znovu.
Mléko je důležitým zdrojem vápníku, který je důležitý pro správný růst a vývoj kostí, zdrojem energie, takže v jdelníčku 15měsíčního dítěte má jistě své místo.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz