První příkrmy

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 17. 8. 2016

Dobrý den, od ukončeného 4 měsíce jsme začali s příkrmy – zeleninovými v poledne, ze začátku pár lžiček, kolik iminko chtělo a nyní již sní s chutí polovinu kupovaného příkrmu. chci se zeptat, jestli mohu stále více příkrmu přidávat v poledne a jestli třeba i odpoledne dát pár lžiček příkrmu?děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, pokud miminko, baští dobře,nezvrací,má již naučené tak 4 druhy zeleniny, můžete už v poledne dát porci dle chuti a nahradit mléko zeleninovým příkrmem.
Pokud je miminko kojené,dává si na zapití mateřské mléko, pokud je na umělé stravě,nabídněte mu čaj nebo kojeneckou vodu, ať nemá žízeň.Pokud bude již zvyklé na zeleninu a bude jí papat bez problémů, můžete na odpolední svačinu, začít dávat ovoce – nejprve povařené rozmixované jablíčko nebo přesnídávku, později můžete zkusit ovoce čerstvé – je na to teď ideální doba.
Hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.