Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Režim dne u 8měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 16. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kdy má mít dítě zaběhnutý denní režim. Mému Adámkovi bude za pár dní osm měsíců, ale o pravidelnosti v jídle a spánku se vůbec nedá mluvit. Co má každý den stejně je oběd /11,30/ a večerní koupání a večeři /cca 19,30/. Ráno vstává v rozmezí 6-8h, proto kojím pokaždé jinak, k obědu má zeleninu, dvakrát týdně s masem, a po obědě spí. Někdy 1,5 hod., někdy i téměř 3 hodiny. Takže odpolední pití i ovocná svačina jsou pokaždé v jinou dobu. Když spí krátce, usne ještě na půl hodiny kolem šesté. Večer někdy usne hned po večerním kojení, někdy až o půl desáté. V noci kojím někdy čtyřikrát, někdy třikrát, někdy malý i hodinu probdí. Vůbec to nesouvisí s tím, jestli spal po obědě dlouho, nebo usnul navečer. Je to takový chaos. Můžu to nějak ovlivnit?
Ještě bych se chtěla zeptat – může syn ven do mrazu kolem -8 stupňů, které máme už pár dní na teploměru? Slyšela jsem o hranici -5 stupňů. Předem děkuji za odpověď .

Odpoveď od: Neznámý

Ohledně mrazu bych nesouhlasila, s malým jsem tyto věci skoro vůbec neřešila. Je jasné, že když bylo – 10 tak jsem nebyla venku hodinu, ale 20 minut jsem klidně na procházku šla a zatím ve 4 letech skoro bez nemoci. Doufám, že to teď nezakřiknu

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

V období osmi měsíců by dítě již mělo mít jakýs takýs režim, ale vždy to neplatí stoprocentně a každé dítě je individualita.
Mě se to u vás, ale nezdá nijak zvláštní, to co popisujete by odpovídalo věku, mě se zdá, že v tom nějaký rytmus je.Pořád je to ještě miminko a spí jak dlouho potřebuje, někdy mu stačí hodinka, jindy potřebuje dvě, já bych si z toho nic nedělala a radovala bych se ze zdravého Adámka.
S přibývajícím věkem se i toto bude rovnat a nastane režim pravidelný, ale ten bych očekávala až po roce věku.Pravda je , že kojené děti si pijí jak chtějí a pak to dělá dojem chaosu.
Dítě do jednoho roku by nemělo chodit ven, když je mráz větší jak -5 stupňů.
.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.