Režim dne u 8měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 16. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kdy má mít dítě zaběhnutý denní režim. Mému Adámkovi bude za pár dní osm měsíců, ale o pravidelnosti v jídle a spánku se vůbec nedá mluvit. Co má každý den stejně je oběd /11,30/ a večerní koupání a večeři /cca 19,30/. Ráno vstává v rozmezí 6-8h, proto kojím pokaždé jinak, k obědu má zeleninu, dvakrát týdně s masem, a po obědě spí. Někdy 1,5 hod., někdy i téměř 3 hodiny. Takže odpolední pití i ovocná svačina jsou pokaždé v jinou dobu. Když spí krátce, usne ještě na půl hodiny kolem šesté. Večer někdy usne hned po večerním kojení, někdy až o půl desáté. V noci kojím někdy čtyřikrát, někdy třikrát, někdy malý i hodinu probdí. Vůbec to nesouvisí s tím, jestli spal po obědě dlouho, nebo usnul navečer. Je to takový chaos. Můžu to nějak ovlivnit?
Ještě bych se chtěla zeptat – může syn ven do mrazu kolem -8 stupňů, které máme už pár dní na teploměru? Slyšela jsem o hranici -5 stupňů. Předem děkuji za odpověď .

Odpoveď od: Neznámý

Ohledně mrazu bych nesouhlasila, s malým jsem tyto věci skoro vůbec neřešila. Je jasné, že když bylo – 10 tak jsem nebyla venku hodinu, ale 20 minut jsem klidně na procházku šla a zatím ve 4 letech skoro bez nemoci. Doufám, že to teď nezakřiknu

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

V období osmi měsíců by dítě již mělo mít jakýs takýs režim, ale vždy to neplatí stoprocentně a každé dítě je individualita.
Mě se to u vás, ale nezdá nijak zvláštní, to co popisujete by odpovídalo věku, mě se zdá, že v tom nějaký rytmus je.Pořád je to ještě miminko a spí jak dlouho potřebuje, někdy mu stačí hodinka, jindy potřebuje dvě, já bych si z toho nic nedělala a radovala bych se ze zdravého Adámka.
S přibývajícím věkem se i toto bude rovnat a nastane režim pravidelný, ale ten bych očekávala až po roce věku.Pravda je , že kojené děti si pijí jak chtějí a pak to dělá dojem chaosu.
Dítě do jednoho roku by nemělo chodit ven, když je mráz větší jak -5 stupňů.
.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz