Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Režim dne u 8měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 16. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kdy má mít dítě zaběhnutý denní režim. Mému Adámkovi bude za pár dní osm měsíců, ale o pravidelnosti v jídle a spánku se vůbec nedá mluvit. Co má každý den stejně je oběd /11,30/ a večerní koupání a večeři /cca 19,30/. Ráno vstává v rozmezí 6-8h, proto kojím pokaždé jinak, k obědu má zeleninu, dvakrát týdně s masem, a po obědě spí. Někdy 1,5 hod., někdy i téměř 3 hodiny. Takže odpolední pití i ovocná svačina jsou pokaždé v jinou dobu. Když spí krátce, usne ještě na půl hodiny kolem šesté. Večer někdy usne hned po večerním kojení, někdy až o půl desáté. V noci kojím někdy čtyřikrát, někdy třikrát, někdy malý i hodinu probdí. Vůbec to nesouvisí s tím, jestli spal po obědě dlouho, nebo usnul navečer. Je to takový chaos. Můžu to nějak ovlivnit?
Ještě bych se chtěla zeptat – může syn ven do mrazu kolem -8 stupňů, které máme už pár dní na teploměru? Slyšela jsem o hranici -5 stupňů. Předem děkuji za odpověď .

Odpoveď od: Neznámý

Ohledně mrazu bych nesouhlasila, s malým jsem tyto věci skoro vůbec neřešila. Je jasné, že když bylo – 10 tak jsem nebyla venku hodinu, ale 20 minut jsem klidně na procházku šla a zatím ve 4 letech skoro bez nemoci. Doufám, že to teď nezakřiknu

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

V období osmi měsíců by dítě již mělo mít jakýs takýs režim, ale vždy to neplatí stoprocentně a každé dítě je individualita.
Mě se to u vás, ale nezdá nijak zvláštní, to co popisujete by odpovídalo věku, mě se zdá, že v tom nějaký rytmus je.Pořád je to ještě miminko a spí jak dlouho potřebuje, někdy mu stačí hodinka, jindy potřebuje dvě, já bych si z toho nic nedělala a radovala bych se ze zdravého Adámka.
S přibývajícím věkem se i toto bude rovnat a nastane režim pravidelný, ale ten bych očekávala až po roce věku.Pravda je , že kojené děti si pijí jak chtějí a pak to dělá dojem chaosu.
Dítě do jednoho roku by nemělo chodit ven, když je mráz větší jak -5 stupňů.
.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.