Režim dne u 8měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 16. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kdy má mít dítě zaběhnutý denní režim. Mému Adámkovi bude za pár dní osm měsíců, ale o pravidelnosti v jídle a spánku se vůbec nedá mluvit. Co má každý den stejně je oběd /11,30/ a večerní koupání a večeři /cca 19,30/. Ráno vstává v rozmezí 6-8h, proto kojím pokaždé jinak, k obědu má zeleninu, dvakrát týdně s masem, a po obědě spí. Někdy 1,5 hod., někdy i téměř 3 hodiny. Takže odpolední pití i ovocná svačina jsou pokaždé v jinou dobu. Když spí krátce, usne ještě na půl hodiny kolem šesté. Večer někdy usne hned po večerním kojení, někdy až o půl desáté. V noci kojím někdy čtyřikrát, někdy třikrát, někdy malý i hodinu probdí. Vůbec to nesouvisí s tím, jestli spal po obědě dlouho, nebo usnul navečer. Je to takový chaos. Můžu to nějak ovlivnit?
Ještě bych se chtěla zeptat – může syn ven do mrazu kolem -8 stupňů, které máme už pár dní na teploměru? Slyšela jsem o hranici -5 stupňů. Předem děkuji za odpověď .

Odpoveď od: Neznámý

Ohledně mrazu bych nesouhlasila, s malým jsem tyto věci skoro vůbec neřešila. Je jasné, že když bylo – 10 tak jsem nebyla venku hodinu, ale 20 minut jsem klidně na procházku šla a zatím ve 4 letech skoro bez nemoci. Doufám, že to teď nezakřiknu

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

V období osmi měsíců by dítě již mělo mít jakýs takýs režim, ale vždy to neplatí stoprocentně a každé dítě je individualita.
Mě se to u vás, ale nezdá nijak zvláštní, to co popisujete by odpovídalo věku, mě se zdá, že v tom nějaký rytmus je.Pořád je to ještě miminko a spí jak dlouho potřebuje, někdy mu stačí hodinka, jindy potřebuje dvě, já bych si z toho nic nedělala a radovala bych se ze zdravého Adámka.
S přibývajícím věkem se i toto bude rovnat a nastane režim pravidelný, ale ten bych očekávala až po roce věku.Pravda je , že kojené děti si pijí jak chtějí a pak to dělá dojem chaosu.
Dítě do jednoho roku by nemělo chodit ven, když je mráz větší jak -5 stupňů.
.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.