Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kojenecka nebo kohoutkova voda

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 7. 9. 2016

  1. Dobrý den,chci se vás zeptat,hodně se spekuluje o vodě pro mimi,zda kupovat kojeneckou či dávat kohoutkovou,na pití a vaření,kaše apod.Se začínajícími prikrmy jsem kupovala kojo vodu,teď se ake přiznám,že dáváme obyc z kohoutku,holčička má 7m,žádné problémy nemá ani nuc nepozoruji,chci se zeptat na Váš názor ??? Kolik by mělo vypít 7m kojene mimi vody či čaje ??? Samozřejmě dle potřeby nakojim ! Děkuji za odpověď a mockrát děkuji předem ! Petra

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Petro, kojenecká voda se doporučuje do půl roku věku dítě, kdy by obyčejná voda mohla mít neblahé účinky na dětský organismus z důvodu velkého obsahu dusičnanů. Ve věku sedmi měsíců již to není na vaření nutné.
Pokud by jste ji dávala dítěti pít doporučuje se Dobrá voda- modrá, má obsah fluoru, který dobře působí u dítěte na růst zdravých zoubků.
Dítěti můžete v tomto věku již nabízet dle chutí tekutiny, u kojeného dítěte ve věku 10 měsíců se doporučuje denně vypít asi 200ml jiné tekutiny než je mléko.
Já bych mu v současné době nabízela tekutiny dle chuti,ať ví že je něco jiného na pití než jen mateřské mléko, ale zkusila bych to třeba po obědě, jinak by tekutiny nebyly nutné, protože si miminko jejich potřebu pokryje kojením.
Přeji hezký den a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 4. měsíc: Připravte se na velké pokroky

V tomto období vás vaše miminko překvapí velkými pokroky. Bez problémů již pozná známé tváře, je velice společenské a dokonce se umí přitáhnout do sedu. Ve čtvrtém měsíci je miminko už velmi vnímavé a vyžaduje společnost. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.