10-ti minutové krmení

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 4. 12. 2016

Dobrý den paní Hutlová,

chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby bylo desetitýdenní miminko nakrmené běhěm 5-10 minut. Prvních pět minut mimco pije silně, pak už dělá přestávky, od prsa se neodtahuje, ke konci prso spíš jen dudlá, takže když se mi zdá, že už nepolyká, dám mimco od prsa pryč. Zároveň bych se chtěla zeptat, jestli nevíte, co by mohlo znamenat, když se mimco u prsa zlobí. Ze začátku je u prsa zcela klidné, když vypije nahromaděné mléko, chvilku saje dál a pak začne házet hlavičkou, za prso tahá, ale je stále přisáté. Myslela jsem, že je ho třeba bolí bříško, ale dělá to při každém krmení.

Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer,10 týdenní miminko by mohlo vypít potřebné množství mléka během 5 – 10 minut. Ale určitě záleží na technice kojení, a na tom v jakém jste rozpoložení – stres, nepohoda, špatná technika mohou vést k utlumení vypuzovacího reflexu, což vede k tomu, že dítě špatně získává mléko z prsu.
K druhé části dotazu – pokud se začne zlobit, vyjadřuje tím dítě nějakou svou nelibost- zkuste ho nechat odpočinout, ukonejšit a znovu přiložit k tomu samému prsu, jestli bude mít ještě zájem napije se.
Přeji hezký večer

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.