Kojení dvojčat

Dotaz od: Kateřina Wójcik
Datum přidání: 7. 3. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kojení dvojčat. Mám doma 15denní dvojčátka. Už od porodnice máme problémy s přisáváním. V porodnici to nešlo vůbec, doma jsme jistý posun udělali. Ale i přesto, že se děti dokáží již někdy přisát, nedokáží si ode mě vzít tolik mléka, kolik by potřebovaly. Koupila jsem si kvůli tomu i váhu. Problém je v tom, že se nám nedaří kojit v tandemu a nemůžu nechat děti, aby se kojily celý den, mám doma ještě starší dítě (1,5roku).

Jak mohu ovlivnit množství mléka? Zkoušela jsem i odsávat, ale ani tak neodsaju tolik, aby to stačilo oběma.

Děkuji za odpověď.

Odpoveď od: Neznámý

Já jsem také z Chrudimi a Vás mi doporučila spousta maminek.

Je tedy nějaká možnost se s Vámi setkat osobně?

Odpoveď od: Neznámý

Mockrát děkuji za rychlou odpověď. Chtěla bych se zeptat, Vy nabízíte i osobní poradenství doma? Pokud ano, bylo by možné se s Vámi domluvit na osobní návštěvě? Já přeci jenom nedokážu dost dobře posoudit, co dělám špatně.

Děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, kojení dvojčat současně je ideální, protože když se kojí jen jedno dítě, ejekční reflex způsobuje únik části mléka z druhého prsu z něhož zrovna nekojíte, chce to ale pomoc, zvláště pak nyní, když jste zaznamenali posun oproti pobytu v porodnici. Nelze ovšem souběžné kojení vyžadovat a režim dítěti nutit.Každé dítě by mělo mít svůj prs.
Na zvýšení tvorby mléka mohu doporučit homeopatika Ricinus communis 5CH 3-5x 5 granulí denně,homeopatika se nazapíjejí nechají se rozpustit v ústech, vysazují se pak postupně ne najednou.Důležité je i dostatečné množství tekutin,vhodný je čaj pro kojící matky a nebo si uvařit čaj z fenyklu – anýzu – a kmínu ( v poměru 3 díly fenyklu, 2 díly anýzu a 1 díl kmínu, můžete třeba použít polévkové lžíce, míchat do vše dohromady a pak odebrat 1 lžičku), rozemlít nebo rozdrtit a zalít 25Oml vody, nechat louhovat 10 minut a pít vlažný 2-3x denně.
Důležitá je i psychická pohoda, ale pokud máte doma 1,5 dítě, které vyžaduje Vaši pozornost, vím, že to není jednoduché, pomoc rodiny je opravdu hodně důležitá.
Přeji vše dobré!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.