matka alergik kojení

Dotaz od: Martina Jiroušková
Datum přidání: 16. 3. 2017

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně kojení mého ročního syna. Jsem alergik a astmatik a můj alergolog se na poslední kontrole (chodím k němu jednou za půl roku) děsil, že ještě kojím. Že prý alergičky a astmatičky mají kojit jen 6měsíců, jelikož mě to prý vysiluje a nebudu mít energii na boj s alergií a když přijde pylová sezona, která je pro mě hlavně problémem tak budu synovi v mléce předávat své alergické reakce. Chtěla jse, se Vás proto zeptat jaké s tím máte zkušenosti a jaké je podle Vás riziko pro mého syna, protože přestat kojit mi teď přijde nereálné, protože syn se teprve učí pít z hrnečku s „cucákem“.

Děkuji za odpověď a přeju hezký den

Martina Jiroušková

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Martino, odpověď jednoznačná – kojte, nemohu souhlasit s tím co říká alergolog, jsou léky na alergii, můžete které můžete brát i když kojíte, navíc dítě má již smíšenou stravu, není plně kojené .Doporučení WHO (Světová zdravotnická organizace) je kojit s příkrmy do 2,5let věku dítěte.
Pokud vám kojení vyhovuje, jste oba spokojení, kojte dál. Roční dítě by mělo mít mléko v jídelníčku ještě pravidelně a přijde mi nesmyslné kupovat umělé mléko, když máte své.
Přeji hezký den a děkuji za dotaz.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.