mlaskání při kojení

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 12. 5. 2017

Dobrý den, moje 8 týdenní holčička při kojení velmi hlasitě mlaská a pravděpodobně polyká množství vzduchu. Mám dojem, že v důsledku toho ji často bolívá bříško. Kojení je ve velmi krátkých časových intervalech, každé dvě hodiny a to i v noci :-/ Předem děkuji za radu, zda to mohu nějak změnit.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pravda je, že miminko by při kojení nemělo vydávat žádné zvuky,to se dočtete i všude na internetu :).
za dobu své praxe ve zdravotnictví ale vím, že v medicíně nic neplatí stoprocentně.
Bylo ji jistě vhodné zkontaktovat laktačního poradce a zkontrolovat techniku kojení, zda je vše v pořádku- podívejte se na seznam laktačních poradců na www.kojení.cz, zda je někdo blízko Vašeho bydliště.
Píšete, že miminko je 8 týdenní, to by již mělo mít kojení dosti zafixované, nedávejte dudlík, při kojení tulte miminko spíše na sebe – miminko by při kojení ělo „jít “ za maminkou ne obráceně , v praxi to znamená nepředklánět se při kojení.
Důležité je, jestli miminko prospívá,ale píšete, že kojíte co 2 hodiny i noci, tak předpokládám že ano, to by jste jistě zmínila.
Pokud chcete zachovat plné kojení a to jistě chcete, když jste mi napsala,vidím opravdu jako prvořadou věc návštěvu laktačního poradce aby zkoukl, jak se krmíte.
Pak by se dal asi nějaký závěr, nevylučuji ani to, že miminko „bude gurmán a prostě mu chutná“, jak jsem napsala na úvod v medicíně nic neplatí stoprocentně a již se za dobu svého laktačního poradenství zažila věci téměř neuvěřitelné.
Jsem z Chrudimi, pokud se to hodí ozvěte s mi, ale jsem časově velmi limitovaná.
Ještě na závěr – bolesti bříška jsou problém hlavně dětí do 4 měsíců, zkuste dávat na bříško, bříško masírujte,dávejte miminko po kojení odříhnout, zkuste polohu „kůže a kůži“ dop. při této poloze partnera ne Vás ,kvůli líčku, která z Vs miminko má tendenci stále sát:).
Hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.