mlaskání při kojení

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 12. 5. 2017

Dobrý den, moje 8 týdenní holčička při kojení velmi hlasitě mlaská a pravděpodobně polyká množství vzduchu. Mám dojem, že v důsledku toho ji často bolívá bříško. Kojení je ve velmi krátkých časových intervalech, každé dvě hodiny a to i v noci :-/ Předem děkuji za radu, zda to mohu nějak změnit.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pravda je, že miminko by při kojení nemělo vydávat žádné zvuky,to se dočtete i všude na internetu :).
za dobu své praxe ve zdravotnictví ale vím, že v medicíně nic neplatí stoprocentně.
Bylo ji jistě vhodné zkontaktovat laktačního poradce a zkontrolovat techniku kojení, zda je vše v pořádku- podívejte se na seznam laktačních poradců na www.kojení.cz, zda je někdo blízko Vašeho bydliště.
Píšete, že miminko je 8 týdenní, to by již mělo mít kojení dosti zafixované, nedávejte dudlík, při kojení tulte miminko spíše na sebe – miminko by při kojení ělo „jít “ za maminkou ne obráceně , v praxi to znamená nepředklánět se při kojení.
Důležité je, jestli miminko prospívá,ale píšete, že kojíte co 2 hodiny i noci, tak předpokládám že ano, to by jste jistě zmínila.
Pokud chcete zachovat plné kojení a to jistě chcete, když jste mi napsala,vidím opravdu jako prvořadou věc návštěvu laktačního poradce aby zkoukl, jak se krmíte.
Pak by se dal asi nějaký závěr, nevylučuji ani to, že miminko „bude gurmán a prostě mu chutná“, jak jsem napsala na úvod v medicíně nic neplatí stoprocentně a již se za dobu svého laktačního poradenství zažila věci téměř neuvěřitelné.
Jsem z Chrudimi, pokud se to hodí ozvěte s mi, ale jsem časově velmi limitovaná.
Ještě na závěr – bolesti bříška jsou problém hlavně dětí do 4 měsíců, zkuste dávat na bříško, bříško masírujte,dávejte miminko po kojení odříhnout, zkuste polohu „kůže a kůži“ dop. při této poloze partnera ne Vás ,kvůli líčku, která z Vs miminko má tendenci stále sát:).
Hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.