Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

mlaskání při kojení

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 12. 5. 2017

Dobrý den, moje 8 týdenní holčička při kojení velmi hlasitě mlaská a pravděpodobně polyká množství vzduchu. Mám dojem, že v důsledku toho ji často bolívá bříško. Kojení je ve velmi krátkých časových intervalech, každé dvě hodiny a to i v noci :-/ Předem děkuji za radu, zda to mohu nějak změnit.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pravda je, že miminko by při kojení nemělo vydávat žádné zvuky,to se dočtete i všude na internetu :).
za dobu své praxe ve zdravotnictví ale vím, že v medicíně nic neplatí stoprocentně.
Bylo ji jistě vhodné zkontaktovat laktačního poradce a zkontrolovat techniku kojení, zda je vše v pořádku- podívejte se na seznam laktačních poradců na www.kojení.cz, zda je někdo blízko Vašeho bydliště.
Píšete, že miminko je 8 týdenní, to by již mělo mít kojení dosti zafixované, nedávejte dudlík, při kojení tulte miminko spíše na sebe – miminko by při kojení ělo „jít “ za maminkou ne obráceně , v praxi to znamená nepředklánět se při kojení.
Důležité je, jestli miminko prospívá,ale píšete, že kojíte co 2 hodiny i noci, tak předpokládám že ano, to by jste jistě zmínila.
Pokud chcete zachovat plné kojení a to jistě chcete, když jste mi napsala,vidím opravdu jako prvořadou věc návštěvu laktačního poradce aby zkoukl, jak se krmíte.
Pak by se dal asi nějaký závěr, nevylučuji ani to, že miminko „bude gurmán a prostě mu chutná“, jak jsem napsala na úvod v medicíně nic neplatí stoprocentně a již se za dobu svého laktačního poradenství zažila věci téměř neuvěřitelné.
Jsem z Chrudimi, pokud se to hodí ozvěte s mi, ale jsem časově velmi limitovaná.
Ještě na závěr – bolesti bříška jsou problém hlavně dětí do 4 měsíců, zkuste dávat na bříško, bříško masírujte,dávejte miminko po kojení odříhnout, zkuste polohu „kůže a kůži“ dop. při této poloze partnera ne Vás ,kvůli líčku, která z Vs miminko má tendenci stále sát:).
Hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.