Zácpa u holčičky

Dotaz od: Marta
Datum přidání: 29. 5. 2015

Milá Hanko, chtěla bych tě poprosit o radu. Moje 6,5 měsíční holčička má už 3.den zácpu. Před 14 dny jsme začaly s příkrmy – teď 1x denně masozeleninový, na svačinu ovocnou přesnídávku. Tekutiny žádné, jen kojím. Od včerejška dávám HIPP hruškovou šťávu a fenyklový čaj (ten nechce) na změkčení stolice. Na oběd dostala brokolici, jinak je ve všem mrkev, která staví. Je to tak správně, aby se stolice uvolnila? Malá pořád tlačí, několikrát denně vytlačí malý tuhý bobek. Nevím, jestli to s tím může souviset, ale dnes jsem malé nahmatala první zoubek. Byla v pohodě, bez teplot i bez pláče, akorát se v noci často budí, což dřív nedělala. Poradíš mi? Děkuji moc. Přeji hezký den. Marta

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Marti, myslím si, že problém opravdu souvisí se zaváděním příkrmů.Občas se stává, že miminko takhle zareaguje, ale pokud jsme se s tím u nás v ordinaci setkali, vždy se stav upravil.
Marti, projímavý účinek má Sunárek drink meruňkový, můžete zkusit ještě ten, správně píšete, že mrkev staví, ano bylo by vhodné, přechodně ji dávat menší množství – pokud budete polévky vařit sama, jinak u kupovaných se podívejte na složení , aby tam mrkve bylo méně nebo tam bylo více druhů zeleniny.
Důl. je, aby miminku odcházely větry a aby nebylo výrazně neklidné.
Co se týče zoubků – existují různé gely k potírání dásní, které by měly bolestivé dásničky znecitlivět, možno též použít heřmánkový extrakt chamomilla,kterým lze též potírat dásně – heřmánek má zklidňující a stahující účinek.
Někdy lze podat miminku i Panadol sirup.
Přeji hodně zdraví.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.