Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Příkrmy při dcery alergii

Dotaz od: Adéla
Datum přidání: 13. 7. 2015

Milá Hanko,
naše dcera Andulka (9 měsíců) trpí atop. ekzémem. Do 6 měsíců plně kojená, pak jsem začala s přikrmováním, celý další měsíc a půl téměř bez úspěchu, teď už jí pěkně. Přibývá dobře, nyní 7,1 kg a 70 cm. V noci dost kojíme, asi 6x, ke snídani mateř. mléko, na svačinu přesnídávku, oběd zelenina nebo rýž. kaše se zeleninou, svačina přesnídávka, večer rýž. kaše s ovocem. Jiné tekutiny než mm odmítá. Lepek zatím nedostává. Kojím hodně i přes den. Prosím o radu, čím pokračovat, vzhledem k alergii. Moc děkuji, znám Vás z přednášek v mama klubu v CR, moc Vám fandím.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Adélko, vzhledem k atopickému ekzému vaší Aničky, nespěchejte s dalšími příkrmy.
Lepek bych spíše ještě vynechala, i když možná někdo by řekl zařadit a nečekat, záleží na té atopii . Z ovoce bych dávala spíše to , co roste tady.Kojila bych rozhodně tak jak to děláte a s kojením bych se snažila vydržet co nejdéle.
Vůbec nevadí, že nechce jiné tekutiny, podle toho kolikrát kojíte, má dost tekutin z mateřiny.
Klidně zůstaňte na tomto jídelníčku, co máte nyní, do jednoho roku.Potom dávejte pozor na bílek, čokoládu, kakao, džusy nebo různé Kubíky, kravské mléko a asi bych zvažovala i ryby.Alergizující je i med, ořechy, mák.
Je to velice svízelné, někdy se ani nepřijde na to, která potravina mohla vyvolat alergickou reakci.
Určitě si hlídejte v potravinách různá barviva a dochucovadla, aby jich tam bylo co nejméně.
Opravdu bych v klidu vyčkala až do jednoho roku, kdy má miminko již vyzrálý trávicí a ledvinový systém a některé rizikové potraviny by mu mohly teď vadit a po roce už ne.
Přeji hodně zdraví vám oběma a ať Andulka z atopického ekzému vyroste.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Informace o plenách v kostce

Čekáte miminko a jste bezradná s výběrem plen? Základní dělení plen pro děti je na jednorázové a látkové. Nabídka je opravdu velká. Každá z nich má své výhody a nevýhody a je jen na vás, čemu dáte přednost. V dnešním článku najdete základní informace... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.