Příkrmy při dcery alergii

Dotaz od: Adéla
Datum přidání: 13. 7. 2015

Milá Hanko,
naše dcera Andulka (9 měsíců) trpí atop. ekzémem. Do 6 měsíců plně kojená, pak jsem začala s přikrmováním, celý další měsíc a půl téměř bez úspěchu, teď už jí pěkně. Přibývá dobře, nyní 7,1 kg a 70 cm. V noci dost kojíme, asi 6x, ke snídani mateř. mléko, na svačinu přesnídávku, oběd zelenina nebo rýž. kaše se zeleninou, svačina přesnídávka, večer rýž. kaše s ovocem. Jiné tekutiny než mm odmítá. Lepek zatím nedostává. Kojím hodně i přes den. Prosím o radu, čím pokračovat, vzhledem k alergii. Moc děkuji, znám Vás z přednášek v mama klubu v CR, moc Vám fandím.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Adélko, vzhledem k atopickému ekzému vaší Aničky, nespěchejte s dalšími příkrmy.
Lepek bych spíše ještě vynechala, i když možná někdo by řekl zařadit a nečekat, záleží na té atopii . Z ovoce bych dávala spíše to , co roste tady.Kojila bych rozhodně tak jak to děláte a s kojením bych se snažila vydržet co nejdéle.
Vůbec nevadí, že nechce jiné tekutiny, podle toho kolikrát kojíte, má dost tekutin z mateřiny.
Klidně zůstaňte na tomto jídelníčku, co máte nyní, do jednoho roku.Potom dávejte pozor na bílek, čokoládu, kakao, džusy nebo různé Kubíky, kravské mléko a asi bych zvažovala i ryby.Alergizující je i med, ořechy, mák.
Je to velice svízelné, někdy se ani nepřijde na to, která potravina mohla vyvolat alergickou reakci.
Určitě si hlídejte v potravinách různá barviva a dochucovadla, aby jich tam bylo co nejméně.
Opravdu bych v klidu vyčkala až do jednoho roku, kdy má miminko již vyzrálý trávicí a ledvinový systém a některé rizikové potraviny by mu mohly teď vadit a po roce už ne.
Přeji hodně zdraví vám oběma a ať Andulka z atopického ekzému vyroste.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.