Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Co znamená hlenovitá stolice,zoubky,příkrmy

Dotaz od: Honzík
Datum přidání: 3. 4. 2015

Ahoj Hanko. Honzíkovi bude 8 měsíců.Chtěla bych se zeptat, co znamená hlenovitá stolice.Honzík je pořádný jedlík.V 5 hodin vypije 150 ml Sunaru, 8 h-120 ml Sunaru, v 9 h celé jabličko a banán+90 ml, ve 12 h masozeleninový přikrm asi 150g a 90ml Sunaru, odpoledne 150 ml Sunaru a večer rýžovou kaši 150ml +120 ml Sunaru.Tento týden mu začal růst prvni zoubek a má teplotky kolem 38.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Honzíku, opravdu jsi velký a musím říci i dobrý jedlík.Já si myslím, že Tvoje momentální trápení bude souviset se zoubkama – odpovídají tomu stoličky i ta zvýšená teplota.Maminka by Ti mohla dát na noc např. Paralen nebo Panadol, aby se ti ulevilo.
Jinak hlenovitá stolice může být např. u virosy, když má dítě kašel nebo rýmu a hleny vlastně polyká a ty pak odcházejí stolicí ven.
Někdy hlenovitá stolice , pokud je ve velkém počtu a množství může znamenat i přítomnost některých virů nebo nežádoucích mikrobů, pokud by tomu tak bylo, bylo by lépe zkonsultovat s paní doktorkou.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.