Co znamená hlenovitá stolice,zoubky,příkrmy

Dotaz od: Honzík
Datum přidání: 3. 4. 2015

Ahoj Hanko. Honzíkovi bude 8 měsíců.Chtěla bych se zeptat, co znamená hlenovitá stolice.Honzík je pořádný jedlík.V 5 hodin vypije 150 ml Sunaru, 8 h-120 ml Sunaru, v 9 h celé jabličko a banán+90 ml, ve 12 h masozeleninový přikrm asi 150g a 90ml Sunaru, odpoledne 150 ml Sunaru a večer rýžovou kaši 150ml +120 ml Sunaru.Tento týden mu začal růst prvni zoubek a má teplotky kolem 38.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Honzíku, opravdu jsi velký a musím říci i dobrý jedlík.Já si myslím, že Tvoje momentální trápení bude souviset se zoubkama – odpovídají tomu stoličky i ta zvýšená teplota.Maminka by Ti mohla dát na noc např. Paralen nebo Panadol, aby se ti ulevilo.
Jinak hlenovitá stolice může být např. u virosy, když má dítě kašel nebo rýmu a hleny vlastně polyká a ty pak odcházejí stolicí ven.
Někdy hlenovitá stolice , pokud je ve velkém počtu a množství může znamenat i přítomnost některých virů nebo nežádoucích mikrobů, pokud by tomu tak bylo, bylo by lépe zkonsultovat s paní doktorkou.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.