Co znamená hlenovitá stolice,zoubky,příkrmy

Dotaz od: Honzík
Datum přidání: 3. 4. 2015

Ahoj Hanko. Honzíkovi bude 8 měsíců.Chtěla bych se zeptat, co znamená hlenovitá stolice.Honzík je pořádný jedlík.V 5 hodin vypije 150 ml Sunaru, 8 h-120 ml Sunaru, v 9 h celé jabličko a banán+90 ml, ve 12 h masozeleninový přikrm asi 150g a 90ml Sunaru, odpoledne 150 ml Sunaru a večer rýžovou kaši 150ml +120 ml Sunaru.Tento týden mu začal růst prvni zoubek a má teplotky kolem 38.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Honzíku, opravdu jsi velký a musím říci i dobrý jedlík.Já si myslím, že Tvoje momentální trápení bude souviset se zoubkama – odpovídají tomu stoličky i ta zvýšená teplota.Maminka by Ti mohla dát na noc např. Paralen nebo Panadol, aby se ti ulevilo.
Jinak hlenovitá stolice může být např. u virosy, když má dítě kašel nebo rýmu a hleny vlastně polyká a ty pak odcházejí stolicí ven.
Někdy hlenovitá stolice , pokud je ve velkém počtu a množství může znamenat i přítomnost některých virů nebo nežádoucích mikrobů, pokud by tomu tak bylo, bylo by lépe zkonsultovat s paní doktorkou.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz