Co znamená hlenovitá stolice,zoubky,příkrmy

Dotaz od: Honzík
Datum přidání: 3. 4. 2015

Ahoj Hanko. Honzíkovi bude 8 měsíců.Chtěla bych se zeptat, co znamená hlenovitá stolice.Honzík je pořádný jedlík.V 5 hodin vypije 150 ml Sunaru, 8 h-120 ml Sunaru, v 9 h celé jabličko a banán+90 ml, ve 12 h masozeleninový přikrm asi 150g a 90ml Sunaru, odpoledne 150 ml Sunaru a večer rýžovou kaši 150ml +120 ml Sunaru.Tento týden mu začal růst prvni zoubek a má teplotky kolem 38.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Honzíku, opravdu jsi velký a musím říci i dobrý jedlík.Já si myslím, že Tvoje momentální trápení bude souviset se zoubkama – odpovídají tomu stoličky i ta zvýšená teplota.Maminka by Ti mohla dát na noc např. Paralen nebo Panadol, aby se ti ulevilo.
Jinak hlenovitá stolice může být např. u virosy, když má dítě kašel nebo rýmu a hleny vlastně polyká a ty pak odcházejí stolicí ven.
Někdy hlenovitá stolice , pokud je ve velkém počtu a množství může znamenat i přítomnost některých virů nebo nežádoucích mikrobů, pokud by tomu tak bylo, bylo by lépe zkonsultovat s paní doktorkou.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.