Máte radu na bolení bříška?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 4. 8. 2015

Dobrý den, jen se chci zeptat zda můžete napsat nějaké rady proti bolestem bříška u miminka? A jak pomoc miminku, aby mu dobře odcházely větry. Diky ….

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Alenko, doporučuje se při kojení , ale i po něm, kožní kontakt, to znamená holé bříško na holé bříško, dále pak je vhodné miminko po nakojení držet alespoň deset minut na odříhnutí, do postýlky ho dávat ve zvýšené poloze.
Dále se doporučují masáže bříška – existují různé gely a olejíčky a v neposlední řadě lze použít i SAB simplex kapičky, které Vám můžete předepsat Váš lékař, podávají se dle rady lékaře po každém kojením v dávce 5 – 15 kapek, u našich maminek jsou velmi oblíbené.U dětí starších 4 týdnů se dobře osvědčuje Baby Calm- 100% přírodní produkt. Existuje dalších mnoho přípravků na tuto problematiku, ale mohu říci dle zkušeností , že každému vyhovuje něco jiného – probiotické kapky( cenově nejméně výhodné),Infacol, Espumisan, Lactobacilky aj..
Bolesti bříška jsou hlavně problém dětí do čtyřech měsíců, potom , když už se miminka začínají více hýbat, otáčejí se ,si dokáží poradit samy a potíže spontánně mizí.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.