Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Máte radu na bolení bříška?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 4. 8. 2015

Dobrý den, jen se chci zeptat zda můžete napsat nějaké rady proti bolestem bříška u miminka? A jak pomoc miminku, aby mu dobře odcházely větry. Diky ….

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Alenko, doporučuje se při kojení , ale i po něm, kožní kontakt, to znamená holé bříško na holé bříško, dále pak je vhodné miminko po nakojení držet alespoň deset minut na odříhnutí, do postýlky ho dávat ve zvýšené poloze.
Dále se doporučují masáže bříška – existují různé gely a olejíčky a v neposlední řadě lze použít i SAB simplex kapičky, které Vám můžete předepsat Váš lékař, podávají se dle rady lékaře po každém kojením v dávce 5 – 15 kapek, u našich maminek jsou velmi oblíbené.U dětí starších 4 týdnů se dobře osvědčuje Baby Calm- 100% přírodní produkt. Existuje dalších mnoho přípravků na tuto problematiku, ale mohu říci dle zkušeností , že každému vyhovuje něco jiného – probiotické kapky( cenově nejméně výhodné),Infacol, Espumisan, Lactobacilky aj..
Bolesti bříška jsou hlavně problém dětí do čtyřech měsíců, potom , když už se miminka začínají více hýbat, otáčejí se ,si dokáží poradit samy a potíže spontánně mizí.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz