Máte radu na bolení bříška?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 4. 8. 2015

Dobrý den, jen se chci zeptat zda můžete napsat nějaké rady proti bolestem bříška u miminka? A jak pomoc miminku, aby mu dobře odcházely větry. Diky ….

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Alenko, doporučuje se při kojení , ale i po něm, kožní kontakt, to znamená holé bříško na holé bříško, dále pak je vhodné miminko po nakojení držet alespoň deset minut na odříhnutí, do postýlky ho dávat ve zvýšené poloze.
Dále se doporučují masáže bříška – existují různé gely a olejíčky a v neposlední řadě lze použít i SAB simplex kapičky, které Vám můžete předepsat Váš lékař, podávají se dle rady lékaře po každém kojením v dávce 5 – 15 kapek, u našich maminek jsou velmi oblíbené.U dětí starších 4 týdnů se dobře osvědčuje Baby Calm- 100% přírodní produkt. Existuje dalších mnoho přípravků na tuto problematiku, ale mohu říci dle zkušeností , že každému vyhovuje něco jiného – probiotické kapky( cenově nejméně výhodné),Infacol, Espumisan, Lactobacilky aj..
Bolesti bříška jsou hlavně problém dětí do čtyřech měsíců, potom , když už se miminka začínají více hýbat, otáčejí se ,si dokáží poradit samy a potíže spontánně mizí.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.