Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Máte radu na bolení bříška?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 4. 8. 2015

Dobrý den, jen se chci zeptat zda můžete napsat nějaké rady proti bolestem bříška u miminka? A jak pomoc miminku, aby mu dobře odcházely větry. Diky ….

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Alenko, doporučuje se při kojení , ale i po něm, kožní kontakt, to znamená holé bříško na holé bříško, dále pak je vhodné miminko po nakojení držet alespoň deset minut na odříhnutí, do postýlky ho dávat ve zvýšené poloze.
Dále se doporučují masáže bříška – existují různé gely a olejíčky a v neposlední řadě lze použít i SAB simplex kapičky, které Vám můžete předepsat Váš lékař, podávají se dle rady lékaře po každém kojením v dávce 5 – 15 kapek, u našich maminek jsou velmi oblíbené.U dětí starších 4 týdnů se dobře osvědčuje Baby Calm- 100% přírodní produkt. Existuje dalších mnoho přípravků na tuto problematiku, ale mohu říci dle zkušeností , že každému vyhovuje něco jiného – probiotické kapky( cenově nejméně výhodné),Infacol, Espumisan, Lactobacilky aj..
Bolesti bříška jsou hlavně problém dětí do čtyřech měsíců, potom , když už se miminka začínají více hýbat, otáčejí se ,si dokáží poradit samy a potíže spontánně mizí.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.