Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Máte radu na bolení bříška?

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 4. 8. 2015

Dobrý den, jen se chci zeptat zda můžete napsat nějaké rady proti bolestem bříška u miminka? A jak pomoc miminku, aby mu dobře odcházely větry. Diky ….

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Alenko, doporučuje se při kojení , ale i po něm, kožní kontakt, to znamená holé bříško na holé bříško, dále pak je vhodné miminko po nakojení držet alespoň deset minut na odříhnutí, do postýlky ho dávat ve zvýšené poloze.
Dále se doporučují masáže bříška – existují různé gely a olejíčky a v neposlední řadě lze použít i SAB simplex kapičky, které Vám můžete předepsat Váš lékař, podávají se dle rady lékaře po každém kojením v dávce 5 – 15 kapek, u našich maminek jsou velmi oblíbené.U dětí starších 4 týdnů se dobře osvědčuje Baby Calm- 100% přírodní produkt. Existuje dalších mnoho přípravků na tuto problematiku, ale mohu říci dle zkušeností , že každému vyhovuje něco jiného – probiotické kapky( cenově nejméně výhodné),Infacol, Espumisan, Lactobacilky aj..
Bolesti bříška jsou hlavně problém dětí do čtyřech měsíců, potom , když už se miminka začínají více hýbat, otáčejí se ,si dokáží poradit samy a potíže spontánně mizí.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.