Alergie na vajíčko a očkování

Dotaz od: Misa
Datum přidání: 23. 8. 2015

Mila Hančo,
mám pro tebe zase dotaz ,tentokráte ohledně očkováni. Jelikož jsme se přestěhovali, máme opět jiného doktora, ale ten se mi vůbec nelibí, budu ho muset změnit. Ale o tom jsem nechtěla původně psát. Honzik měl dostat teď ve 12 měsících očkovani proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Když jsem se doktorovi zmínila o tom, jakou měl reakci na vajičko, tak mi řekl, že tuhle vakcinu a ještě proti chřipce nesmi nikdy dostat. A šel pryč. Ptám se proto tebe, proč ji nesmi nikdy dostat, když mu vlastně alergie na vejce nebyla nikdy prokazaná a co ta vakcina obsahuje? Má snad v sobě nějaké vejce? Moc děkuju za odpoveď, ty jsi jediná, která mi vždycky dobře odpoví a poradí. . Misa

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Míšo, vakcina o které píšeš se u nás očkuje až ve 14 měs. věku dítěte.Jedná se o živou očkovací látku, proto by dítě mělo být v té době naprosto zdravé, nemělo by mít žádnou respirační infekci, protože po tomto očkování může být rekce – podotýkám může, vůbec také být nemusí a ve většině případů není.
Očk. Látka je pěstována na vaječném bílku, proto ty obavy ze strany lékaře stran možné alergie na vajíčko.Není potřeba s očkováním spěchat,klidně ještě vyčkejte a pak se zkuste s lékařem domluvit.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.