Dítě má reflux-GER

Dotaz od: Majka
Datum přidání: 6. 3. 2015

Dnes jsme byly v gastroporadně a bylo nám sděleno že malá má reflux a pokud prospívá musíme to blinkání a brečení vydržet až to přejde samo.Ciž je tedy pro mě dosti vyčerpávající. Malá hodnně pláče i hned po kojení-špatně říhá a blinká po každém kojení buď hne po nebo i těsně před časem druhého krmení. Bolesti bříška jí probouzejí takže toho přes den moc nenaspí a k ránu už taky vstává s kroucením a pláčem.
Dostali jsme pouze kapičky SAB simlex na nadýmání,které jí dost trápí.Lékař neměl nic proti vyzkoušení té nemléčné rýžové kaše-myslíte že tedy mohu začít s jejím podáváním?
Znamená neklid po pěti minutách kojení nedostatek mléka? Krmím kůli malým bradavkám přes silikonový klobouček a malá saje dosti silně někdy se i zaliká a zakucká.V klidu u prsa je však jen prvních pšt minut pak vydrží ještě max 10 sát a pouští se.Při zvednutí na krkání už ale pobrekává a je neklidná není to tím že jí mé mléko nestačí ? Děkuji předem za vaše vyjádření.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Majko,vyš. máte za sebou,potvrdilo se to, co jsme tušili.
Je zajímavé,že Nutriton ji vadí , protože je přímo stvořený pro děti s refluxem.
Zkuste tedy tu rýžovou nemléčnou kaši, udělejte ji podle návodu, ale třeba jenom poloviční množství – před kojením dejte dítěti pár lžiček, zbytek dejte do lednice a příště přihřejte zase potřebné množství – můžete k ohřevu použít mikrovlnnou troubu nebo vodní lázeň.
To, že je miminko neklidné po min. nebude nedostatkem mléka, ale spíše by mě to připomínalo nadbytečnou produkci mléka – zvl. pak, jestli Beátka dobře přibývá, v tom případě byste mohla před kojením zkusit třeba trochu odstříkat nebo kojit v mírném záklonu, aby se zpomalil tok mléka.
SAB simplex bych používala.
Majko, snažte se být v klidu, veškerý neklid a nervozita se na miminko přenáší a potom je to uzavřený, začarovaný, bludný kruh – maminka brečí a je nešťastná, že mimino pláče a miminko pláče, že mu brečí maminka…,rozhodně si nemyslím, že máte nedostatek mléka, nepřipouštějte si tyhle myšlenky, sledujte počet počuraných plenek za den, 6 – 8 je dostatečné mn.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.