Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dítě má reflux-GER

Dotaz od: Majka
Datum přidání: 6. 3. 2015

Dnes jsme byly v gastroporadně a bylo nám sděleno že malá má reflux a pokud prospívá musíme to blinkání a brečení vydržet až to přejde samo.Ciž je tedy pro mě dosti vyčerpávající. Malá hodnně pláče i hned po kojení-špatně říhá a blinká po každém kojení buď hne po nebo i těsně před časem druhého krmení. Bolesti bříška jí probouzejí takže toho přes den moc nenaspí a k ránu už taky vstává s kroucením a pláčem.
Dostali jsme pouze kapičky SAB simlex na nadýmání,které jí dost trápí.Lékař neměl nic proti vyzkoušení té nemléčné rýžové kaše-myslíte že tedy mohu začít s jejím podáváním?
Znamená neklid po pěti minutách kojení nedostatek mléka? Krmím kůli malým bradavkám přes silikonový klobouček a malá saje dosti silně někdy se i zaliká a zakucká.V klidu u prsa je však jen prvních pšt minut pak vydrží ještě max 10 sát a pouští se.Při zvednutí na krkání už ale pobrekává a je neklidná není to tím že jí mé mléko nestačí ? Děkuji předem za vaše vyjádření.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Majko,vyš. máte za sebou,potvrdilo se to, co jsme tušili.
Je zajímavé,že Nutriton ji vadí , protože je přímo stvořený pro děti s refluxem.
Zkuste tedy tu rýžovou nemléčnou kaši, udělejte ji podle návodu, ale třeba jenom poloviční množství – před kojením dejte dítěti pár lžiček, zbytek dejte do lednice a příště přihřejte zase potřebné množství – můžete k ohřevu použít mikrovlnnou troubu nebo vodní lázeň.
To, že je miminko neklidné po min. nebude nedostatkem mléka, ale spíše by mě to připomínalo nadbytečnou produkci mléka – zvl. pak, jestli Beátka dobře přibývá, v tom případě byste mohla před kojením zkusit třeba trochu odstříkat nebo kojit v mírném záklonu, aby se zpomalil tok mléka.
SAB simplex bych používala.
Majko, snažte se být v klidu, veškerý neklid a nervozita se na miminko přenáší a potom je to uzavřený, začarovaný, bludný kruh – maminka brečí a je nešťastná, že mimino pláče a miminko pláče, že mu brečí maminka…,rozhodně si nemyslím, že máte nedostatek mléka, nepřipouštějte si tyhle myšlenky, sledujte počet počuraných plenek za den, 6 – 8 je dostatečné mn.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Informace o plenách v kostce

Čekáte miminko a jste bezradná s výběrem plen? Základní dělení plen pro děti je na jednorázové a látkové. Nabídka je opravdu velká. Každá z nich má své výhody a nevýhody a je jen na vás, čemu dáte přednost. V dnešním článku najdete základní informace... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.