Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dítě má reflux-GER

Dotaz od: Majka
Datum přidání: 6. 3. 2015

Dnes jsme byly v gastroporadně a bylo nám sděleno že malá má reflux a pokud prospívá musíme to blinkání a brečení vydržet až to přejde samo.Ciž je tedy pro mě dosti vyčerpávající. Malá hodnně pláče i hned po kojení-špatně říhá a blinká po každém kojení buď hne po nebo i těsně před časem druhého krmení. Bolesti bříška jí probouzejí takže toho přes den moc nenaspí a k ránu už taky vstává s kroucením a pláčem.
Dostali jsme pouze kapičky SAB simlex na nadýmání,které jí dost trápí.Lékař neměl nic proti vyzkoušení té nemléčné rýžové kaše-myslíte že tedy mohu začít s jejím podáváním?
Znamená neklid po pěti minutách kojení nedostatek mléka? Krmím kůli malým bradavkám přes silikonový klobouček a malá saje dosti silně někdy se i zaliká a zakucká.V klidu u prsa je však jen prvních pšt minut pak vydrží ještě max 10 sát a pouští se.Při zvednutí na krkání už ale pobrekává a je neklidná není to tím že jí mé mléko nestačí ? Děkuji předem za vaše vyjádření.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Majko,vyš. máte za sebou,potvrdilo se to, co jsme tušili.
Je zajímavé,že Nutriton ji vadí , protože je přímo stvořený pro děti s refluxem.
Zkuste tedy tu rýžovou nemléčnou kaši, udělejte ji podle návodu, ale třeba jenom poloviční množství – před kojením dejte dítěti pár lžiček, zbytek dejte do lednice a příště přihřejte zase potřebné množství – můžete k ohřevu použít mikrovlnnou troubu nebo vodní lázeň.
To, že je miminko neklidné po min. nebude nedostatkem mléka, ale spíše by mě to připomínalo nadbytečnou produkci mléka – zvl. pak, jestli Beátka dobře přibývá, v tom případě byste mohla před kojením zkusit třeba trochu odstříkat nebo kojit v mírném záklonu, aby se zpomalil tok mléka.
SAB simplex bych používala.
Majko, snažte se být v klidu, veškerý neklid a nervozita se na miminko přenáší a potom je to uzavřený, začarovaný, bludný kruh – maminka brečí a je nešťastná, že mimino pláče a miminko pláče, že mu brečí maminka…,rozhodně si nemyslím, že máte nedostatek mléka, nepřipouštějte si tyhle myšlenky, sledujte počet počuraných plenek za den, 6 – 8 je dostatečné mn.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Tajemství mléčného tuku a jeho nezastupitelná role ve výživě dítěte

Mateřské mléko jako nejlepší výživa pro miminko v sobě skrývá stále řadu tajemství. I když již známe jeho složení poměrně dobře, stále se objevují nové a nové složky, jejichž vliv na vývoj a zdraví dítěte jsou i nadále předmětem řady výzkumů. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz