Dítě má reflux-GER

Dotaz od: Majka
Datum přidání: 6. 3. 2015

Dnes jsme byly v gastroporadně a bylo nám sděleno že malá má reflux a pokud prospívá musíme to blinkání a brečení vydržet až to přejde samo.Ciž je tedy pro mě dosti vyčerpávající. Malá hodnně pláče i hned po kojení-špatně říhá a blinká po každém kojení buď hne po nebo i těsně před časem druhého krmení. Bolesti bříška jí probouzejí takže toho přes den moc nenaspí a k ránu už taky vstává s kroucením a pláčem.
Dostali jsme pouze kapičky SAB simlex na nadýmání,které jí dost trápí.Lékař neměl nic proti vyzkoušení té nemléčné rýžové kaše-myslíte že tedy mohu začít s jejím podáváním?
Znamená neklid po pěti minutách kojení nedostatek mléka? Krmím kůli malým bradavkám přes silikonový klobouček a malá saje dosti silně někdy se i zaliká a zakucká.V klidu u prsa je však jen prvních pšt minut pak vydrží ještě max 10 sát a pouští se.Při zvednutí na krkání už ale pobrekává a je neklidná není to tím že jí mé mléko nestačí ? Děkuji předem za vaše vyjádření.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Majko,vyš. máte za sebou,potvrdilo se to, co jsme tušili.
Je zajímavé,že Nutriton ji vadí , protože je přímo stvořený pro děti s refluxem.
Zkuste tedy tu rýžovou nemléčnou kaši, udělejte ji podle návodu, ale třeba jenom poloviční množství – před kojením dejte dítěti pár lžiček, zbytek dejte do lednice a příště přihřejte zase potřebné množství – můžete k ohřevu použít mikrovlnnou troubu nebo vodní lázeň.
To, že je miminko neklidné po min. nebude nedostatkem mléka, ale spíše by mě to připomínalo nadbytečnou produkci mléka – zvl. pak, jestli Beátka dobře přibývá, v tom případě byste mohla před kojením zkusit třeba trochu odstříkat nebo kojit v mírném záklonu, aby se zpomalil tok mléka.
SAB simplex bych používala.
Majko, snažte se být v klidu, veškerý neklid a nervozita se na miminko přenáší a potom je to uzavřený, začarovaný, bludný kruh – maminka brečí a je nešťastná, že mimino pláče a miminko pláče, že mu brečí maminka…,rozhodně si nemyslím, že máte nedostatek mléka, nepřipouštějte si tyhle myšlenky, sledujte počet počuraných plenek za den, 6 – 8 je dostatečné mn.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz