Muze aktivni choditko uskodit pateri ditete

Dotaz od: Markéta
Datum přidání: 6. 11. 2015

Dobry den, jaky mate prosim nazor na aktivni choditko? Dcerce je 9 mesicu a uz se stavi a snazi se ruckovat. Meri 74 cm a vazi temer 11 kg. Chtela bych ji koupit k vanocum treba golfovy kocarek, aby se mela o co oprit, kdyz by uz zacla chodit. V obchode specializujici se na kojenecke potreby mi rikali, ze golfky kupuji rodice prave kdyz holky zacinaji chodit. Myslite, ze mohu golfky koupit?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, přiznám se výraz aktivní chodítko slyším poprvé:(.
Chodítka, odrážedla, hopsadla, jsou pomůcky,které přetěžují nepřipravené svalstvo a klouby. Já bych kočárek holčičce k Vánocům klidně koupila, ale ne proto, aby to měla jako oporu jakousi „hůlku“, ale aby si do něho naložila na jaře panenku a kočárek si sama vezla, protože v té době bude již sama, a dle toho jak se snaží teď, jistě chodit.
U dítěte je důležité, aby nepřeskakovalo jednotlivé vývojové etapy, aby se nepřetěžovalo, abychom respektovali jeho vlastní vývoj (můžeme mu pomoci, ale ne to dělat za něj) a hlavně aby mělo láskyplné rodinné prostředí.
Přeji vám všem hodně zdraví!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.