Lišej na obličeji

Dotaz od: Jitka Z.
Datum přidání: 13. 2. 2016

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu, jak na léčbu lišeje (červený kruhový) na spánku mezi okem a vlasama 8. měsíčního dítěte? Zkusila jsme na to kokosový olej, řepíček, třezalkový olej, sudocream, aviril krém a teď už mažu druhý týden mastí z lékárny ictamo na doporučení dětské doktorky. Spíš se liošej rozlézá, než aby se lepšil. Můžete mi prosím poradit, co na to? Děkuji mnohokrát za radu.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, nejsem lékař, jsem dětská sestra. Mohu jenom přispět radou, dobrou zkušeností z praxe. Dobře působily na kůži koupele z otrub ( ve vašem případě třeba lokální oplachy nebo obklady ) – dá se zakoupit v prodejnách Zdravé výživy a pak zkuste promastit třeba obyčejnou Indulonou nebo Infadolanem. Může to být také sezonní problém a až bude teplo a sluníčko, kůže se vyčistí.

Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.