Spánek a usínání

Dotaz od: Hanka
Datum přidání: 9. 1. 2016

Dobrý večer,

Syn 8 měsíců večer usne jedině u prsa. V noci se budí někdy i každou hodinu či častěji a vyžaduje pokaždé prso, jinak řev a neusne ani za nic… Děsím se toho, až budu v létě malého odstavovat, jak ho budu uspávat?!..

Přes den je to se spánkem taky špatné a to už od narození. Spinká jedině se mnou, kdy usne u kojení. Nebo v šátku či kočárku..

Odpoveď od: Neznámý

Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, ve věku 8 měsíců by dítě mělo být krmeno tak 2x za noc.
Musíte tedy začít zavádět pevný spací rituál a hlavně v něm vytrvat a být důslední.
Dobrým pomocníkem by vám doma mohla být knížka dr.Estivilla – Dětská nespavost(je to útlá brožurka,přečtete ji za hodinku).
V místnosti na noční spaní by mělo být asi 18 st., dítě by mělo být koupáno, krmeno a ukládáno ke spánku ve stejnou dobu, půlhodina před spaním by měla být relaxační – zpívání ukolébavky, tichá hudba, čtení, vypravování.
Některé děti se v noci často budí , protože se chtějí přesvědčit, že jsou rodiče nablízku, ujišťují se o tom, že jsou v bezpečí.
Zkuste se domluvit s manželem, rodinou, ať k dítěti nevstáváte stále Vy, protože to není o hladu , ale o tom ujišťování, právě v tom návodu jak na to, mám dobré zkušenosti s výše jmenovanou knížkou.
Přeji hezký večer a také hodně trpělivosti
(na proděti.cz je i blog o spaní malých dětí- zkuste kouknout:))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.