Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Spánek a usínání

Dotaz od: Hanka
Datum přidání: 9. 1. 2016

Dobrý večer,

Syn 8 měsíců večer usne jedině u prsa. V noci se budí někdy i každou hodinu či častěji a vyžaduje pokaždé prso, jinak řev a neusne ani za nic… Děsím se toho, až budu v létě malého odstavovat, jak ho budu uspávat?!..

Přes den je to se spánkem taky špatné a to už od narození. Spinká jedině se mnou, kdy usne u kojení. Nebo v šátku či kočárku..

Odpoveď od: Neznámý

Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, ve věku 8 měsíců by dítě mělo být krmeno tak 2x za noc.
Musíte tedy začít zavádět pevný spací rituál a hlavně v něm vytrvat a být důslední.
Dobrým pomocníkem by vám doma mohla být knížka dr.Estivilla – Dětská nespavost(je to útlá brožurka,přečtete ji za hodinku).
V místnosti na noční spaní by mělo být asi 18 st., dítě by mělo být koupáno, krmeno a ukládáno ke spánku ve stejnou dobu, půlhodina před spaním by měla být relaxační – zpívání ukolébavky, tichá hudba, čtení, vypravování.
Některé děti se v noci často budí , protože se chtějí přesvědčit, že jsou rodiče nablízku, ujišťují se o tom, že jsou v bezpečí.
Zkuste se domluvit s manželem, rodinou, ať k dítěti nevstáváte stále Vy, protože to není o hladu , ale o tom ujišťování, právě v tom návodu jak na to, mám dobré zkušenosti s výše jmenovanou knížkou.
Přeji hezký večer a také hodně trpělivosti
(na proděti.cz je i blog o spaní malých dětí- zkuste kouknout:))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.