Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Neustálé rýmy a kašel

Dotaz od: Jana K.
Datum přidání: 28. 4. 2016

Dobrý den, prosím Vás o radu a následnou pomoc. Jste už totiž asi jediná, kdo mě může poradit. Mám dvě děti (holku 4 roky a kluka 2 roky) a pořád jsou hrozně nemocní. Začalo to tedy samozřejmě školkou, co minulý rok holka nastoupila tak od té doby jedem v nemocech tahem. Máme tedy tak tři dny pauzu a pak znova nanovo. Rýma (klidně i tři týdny a žlutá), kašel (ten normálně tak měsíc). Píšu v množném čísle, protože jsme opravdu všichni nemocní. Úspěšně si to předáváme jako štafetu. Tolik peněz co jsem za poslední rok utratila v lékárně snad Vám ani nebudu popisovat, ale kdyby něco hlavně pomáhalo. Kupuji Mucosolvan, Jitrocelový sirup, Nasivin, Stérimar, smrkový sirup, Fenistil , Sinecod, Oscillococinum, Biopron a další sirupy na posílení imunity snad nemá smysl rozepisovat. Doktorka mě vždy oznámí, že je to normální-to jsou ty školkové nemoci a já jsem už normálně na zhroucení. To nemluvím o tom jak jsme neustále doma, jsme všichni doma otrávení. Jít ven je pro děcka obrovský zážitek, protože to moc neznají. Nevím si už rady. Ráda si zaplatím za něco co nám aspoň trochu pomůže,třeba i nějaké homeopatika, ale musí to opravdu fungovat. Zvlhčuji místnost, jíme ovoce a zeleninu. Doktorka mě vždy ,, ujistí“ že jsou horší případy, což samozřejmě chápu a netvrdím opak, ale nikdo si nedokáže představit jaké to je průměrně 2o dní v měsíci být zavření doma nemocní už 8 měsíců. Promiňte mi ten rozčílení, ale jsem z toho opravdu nešťastná. Můžete mi nějak něco nového poradit anebo prostě potřebuji slyšet i jiný názor. Děkuji budu Vám opravdu vděčná za Váš názor.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, nejsem lékař, jsem dětská sestra, ale působila jsem 15 let na dětském středisku a příběhy podobné Vašemu mi nejsou cizí a znám i zoufalost maminek, proto zkusím přispět radou z praxe.
Moje paní doktorka s kterou jsem pracovala, doporučovala vyšetření nosní mandle, která může být rezervoárem infekce a event. její odstranění.
Co se týče nějakých léků tak jsme nejlepší efekt viděly u užívání Colostra (je buď v tabletách a nebo tekuté (ale to má takovou zvl. příchuť – není úplně dobrá)).Colostrum se dá užívat preventivně a při infekci se zvýší dávky a nemoc se nerozvinula v takoé síle nebo vůbec.
U Colostra nám nepřipadalo, že by to byly vyhozené peníze,opravdu fungovalo (paní doktorka to dávala vnoučkovi po celou dobu docházky do školky)
Jestli jsem vám pomohla radou, budu moc ráda neboť chápu Vaši zoufalost.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz