Neustálé rýmy a kašel

Dotaz od: Jana K.
Datum přidání: 28. 4. 2016

Dobrý den, prosím Vás o radu a následnou pomoc. Jste už totiž asi jediná, kdo mě může poradit. Mám dvě děti (holku 4 roky a kluka 2 roky) a pořád jsou hrozně nemocní. Začalo to tedy samozřejmě školkou, co minulý rok holka nastoupila tak od té doby jedem v nemocech tahem. Máme tedy tak tři dny pauzu a pak znova nanovo. Rýma (klidně i tři týdny a žlutá), kašel (ten normálně tak měsíc). Píšu v množném čísle, protože jsme opravdu všichni nemocní. Úspěšně si to předáváme jako štafetu. Tolik peněz co jsem za poslední rok utratila v lékárně snad Vám ani nebudu popisovat, ale kdyby něco hlavně pomáhalo. Kupuji Mucosolvan, Jitrocelový sirup, Nasivin, Stérimar, smrkový sirup, Fenistil , Sinecod, Oscillococinum, Biopron a další sirupy na posílení imunity snad nemá smysl rozepisovat. Doktorka mě vždy oznámí, že je to normální-to jsou ty školkové nemoci a já jsem už normálně na zhroucení. To nemluvím o tom jak jsme neustále doma, jsme všichni doma otrávení. Jít ven je pro děcka obrovský zážitek, protože to moc neznají. Nevím si už rady. Ráda si zaplatím za něco co nám aspoň trochu pomůže,třeba i nějaké homeopatika, ale musí to opravdu fungovat. Zvlhčuji místnost, jíme ovoce a zeleninu. Doktorka mě vždy ,, ujistí“ že jsou horší případy, což samozřejmě chápu a netvrdím opak, ale nikdo si nedokáže představit jaké to je průměrně 2o dní v měsíci být zavření doma nemocní už 8 měsíců. Promiňte mi ten rozčílení, ale jsem z toho opravdu nešťastná. Můžete mi nějak něco nového poradit anebo prostě potřebuji slyšet i jiný názor. Děkuji budu Vám opravdu vděčná za Váš názor.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, nejsem lékař, jsem dětská sestra, ale působila jsem 15 let na dětském středisku a příběhy podobné Vašemu mi nejsou cizí a znám i zoufalost maminek, proto zkusím přispět radou z praxe.
Moje paní doktorka s kterou jsem pracovala, doporučovala vyšetření nosní mandle, která může být rezervoárem infekce a event. její odstranění.
Co se týče nějakých léků tak jsme nejlepší efekt viděly u užívání Colostra (je buď v tabletách a nebo tekuté (ale to má takovou zvl. příchuť – není úplně dobrá)).Colostrum se dá užívat preventivně a při infekci se zvýší dávky a nemoc se nerozvinula v takoé síle nebo vůbec.
U Colostra nám nepřipadalo, že by to byly vyhozené peníze,opravdu fungovalo (paní doktorka to dávala vnoučkovi po celou dobu docházky do školky)
Jestli jsem vám pomohla radou, budu moc ráda neboť chápu Vaši zoufalost.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.