dieta při podezření na salmonelu u dvouletého dítěte

Dotaz od: Alena
Datum přidání: 5. 6. 2016

Dobrý den, vnouček již několik dní trpí průjmem, bylo tomu tak vždy při prořezávání zoubků, nyní mu byl ale udělán výtěr s tím, že by mohlo jít o salmonelózu a doporučena dieta. Rýži a mrkev již odmítá, poradíte ,co můžeme ještě vařit?Děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, opravdu nejúčinější je mrkev a rýže. Důležitý je příjem tekutin, můžete uvařit slabý černý čaj, osladit cukrem a nabízet k pití střídavě s vodou.
Při průjmu je důležité vyloučit tuk, mléčné výrobky. Pokud je vnouček zvyklý na mléko, dá se koupit dietní mléko ALL 11O, které se doporučuje při průjmech.
Pokud jsou obtíže mírnější můžete nabídnou nastrouhané oloupané jablíčko, naškrábaný banán,rohlík potřený třeba marmeládou, brambory, těstoviny, rýži můžete smíchat s libovým masem (krůtím, králičím..).
Přeji hezký večer a vnoučkovi ať je brzy v pořádku!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.