Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Vyrážka po celém těle

Dotaz od: Romana
Datum přidání: 12. 7. 2016

Dobrý den, má 2 a půl letá dcera má v současné době vyrážku po celém těle, malé pupínky, vypadající jako větší husí kůže bez zabarvení. Kolem levého prsíčka, částečně na paži a bříšku, ale už nějaký čas řešíme mj. pupínky – molusky. Dle vyjádření paní doktorky je to z veřejných bazénů a tělo se s tím musí prý vypořádat samo, že je to virová záležitost. Řešíme to v současné době lékem Infacto Dell, ale mám pocit, že je to stále dokola, něco se uzdraví a další přibudou. Po dnešní návštěvě u paní doktorky, která byla však z důvodu delšího trvajícího nachlazení s teplotami, mi bylo řečeno, že vyrážka vypadá opět jako molusky. Můžete se prosím se mnou podělit o názor, zda s tím jde nějak bojovat? Mj. chodím s dcerou od 4.měsíců plavat do však speciálně zdravotně hlídaného bazénu hygienickou službou odebírající pravidelně vzorky vody. Do šesti měsíců jsme chodily tzv. do vaniček, od 6 ti měsíců pak již menší bazén pro kojence a batolata v plaveckém studiu zabývající se touto činností pro děti.

Moc děkuji. R.S. z Prahy 9

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, nejsem lékařka, jsem dětská sestra, takže nějakou léčbu ode mě nečekejte:), ale o názor se podělím.
Moluska skutečně bývají z bazénu, na středisku jsme to řešili častokrát, dítě by s tím nemělo chodit plavat, protože je to virová záležitost a dostanou to zase jiné děti, zřejmě takhle jste k tomu přišli i vy.
Já sama jsem u dcery molusca měla taky, ale jak se objevilo hned jsem ho vyštípla a vydezinfikovala, pravda nebylo to úplně bez breku, ale nerozsévaly se a zlikvidovali jsme je.
Pokud toho má Vaše holčička už takhle moc, tak na kožním se to odstraňuje myslím v anestesii seškrabáváním (nebyla by asi od věci konsultace u kožaře, když vás to trápí dlouho a v takovém rozsahu) a nebo jsme měli holčičku, kde se to podařilo pomocí homeopatik ( pokud jste tomu nakloněna zkuste www.svethomeopatie.cz- popište problém a erudovaní zdravotníci odpoví).
Přeji hezký den a hlavně ať je holčička brzo v pořádku!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz