Vyrážka po celém těle

Dotaz od: Romana
Datum přidání: 12. 7. 2016

Dobrý den, má 2 a půl letá dcera má v současné době vyrážku po celém těle, malé pupínky, vypadající jako větší husí kůže bez zabarvení. Kolem levého prsíčka, částečně na paži a bříšku, ale už nějaký čas řešíme mj. pupínky – molusky. Dle vyjádření paní doktorky je to z veřejných bazénů a tělo se s tím musí prý vypořádat samo, že je to virová záležitost. Řešíme to v současné době lékem Infacto Dell, ale mám pocit, že je to stále dokola, něco se uzdraví a další přibudou. Po dnešní návštěvě u paní doktorky, která byla však z důvodu delšího trvajícího nachlazení s teplotami, mi bylo řečeno, že vyrážka vypadá opět jako molusky. Můžete se prosím se mnou podělit o názor, zda s tím jde nějak bojovat? Mj. chodím s dcerou od 4.měsíců plavat do však speciálně zdravotně hlídaného bazénu hygienickou službou odebírající pravidelně vzorky vody. Do šesti měsíců jsme chodily tzv. do vaniček, od 6 ti měsíců pak již menší bazén pro kojence a batolata v plaveckém studiu zabývající se touto činností pro děti.

Moc děkuji. R.S. z Prahy 9

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, nejsem lékařka, jsem dětská sestra, takže nějakou léčbu ode mě nečekejte:), ale o názor se podělím.
Moluska skutečně bývají z bazénu, na středisku jsme to řešili častokrát, dítě by s tím nemělo chodit plavat, protože je to virová záležitost a dostanou to zase jiné děti, zřejmě takhle jste k tomu přišli i vy.
Já sama jsem u dcery molusca měla taky, ale jak se objevilo hned jsem ho vyštípla a vydezinfikovala, pravda nebylo to úplně bez breku, ale nerozsévaly se a zlikvidovali jsme je.
Pokud toho má Vaše holčička už takhle moc, tak na kožním se to odstraňuje myslím v anestesii seškrabáváním (nebyla by asi od věci konsultace u kožaře, když vás to trápí dlouho a v takovém rozsahu) a nebo jsme měli holčičku, kde se to podařilo pomocí homeopatik ( pokud jste tomu nakloněna zkuste www.svethomeopatie.cz- popište problém a erudovaní zdravotníci odpoví).
Přeji hezký den a hlavně ať je holčička brzo v pořádku!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz