Vyrážka po celém těle

Dotaz od: Romana
Datum přidání: 12. 7. 2016

Dobrý den, má 2 a půl letá dcera má v současné době vyrážku po celém těle, malé pupínky, vypadající jako větší husí kůže bez zabarvení. Kolem levého prsíčka, částečně na paži a bříšku, ale už nějaký čas řešíme mj. pupínky – molusky. Dle vyjádření paní doktorky je to z veřejných bazénů a tělo se s tím musí prý vypořádat samo, že je to virová záležitost. Řešíme to v současné době lékem Infacto Dell, ale mám pocit, že je to stále dokola, něco se uzdraví a další přibudou. Po dnešní návštěvě u paní doktorky, která byla však z důvodu delšího trvajícího nachlazení s teplotami, mi bylo řečeno, že vyrážka vypadá opět jako molusky. Můžete se prosím se mnou podělit o názor, zda s tím jde nějak bojovat? Mj. chodím s dcerou od 4.měsíců plavat do však speciálně zdravotně hlídaného bazénu hygienickou službou odebírající pravidelně vzorky vody. Do šesti měsíců jsme chodily tzv. do vaniček, od 6 ti měsíců pak již menší bazén pro kojence a batolata v plaveckém studiu zabývající se touto činností pro děti.

Moc děkuji. R.S. z Prahy 9

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, nejsem lékařka, jsem dětská sestra, takže nějakou léčbu ode mě nečekejte:), ale o názor se podělím.
Moluska skutečně bývají z bazénu, na středisku jsme to řešili častokrát, dítě by s tím nemělo chodit plavat, protože je to virová záležitost a dostanou to zase jiné děti, zřejmě takhle jste k tomu přišli i vy.
Já sama jsem u dcery molusca měla taky, ale jak se objevilo hned jsem ho vyštípla a vydezinfikovala, pravda nebylo to úplně bez breku, ale nerozsévaly se a zlikvidovali jsme je.
Pokud toho má Vaše holčička už takhle moc, tak na kožním se to odstraňuje myslím v anestesii seškrabáváním (nebyla by asi od věci konsultace u kožaře, když vás to trápí dlouho a v takovém rozsahu) a nebo jsme měli holčičku, kde se to podařilo pomocí homeopatik ( pokud jste tomu nakloněna zkuste www.svethomeopatie.cz- popište problém a erudovaní zdravotníci odpoví).
Přeji hezký den a hlavně ať je holčička brzo v pořádku!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.