Očkování dětí

Dotaz od: Diana
Datum přidání: 23. 8. 2016

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně očkování proti pneumokokovi. Nejsem stále rozhodnutá, zda dceru 4,5 měsíce nechat očkovat. Můžete mi napsat Vás názor na toto očkování. Děkuji předem.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, asi by jste byla ráda, kdyby má odpověď byla jasná- ano, ne :).
Rozhodnutí je vždy na vás jako na rodičích, je to očkování nepovinné, není proti všem druhům pneumokoků,těch je asi 25 typů a očkování, které je nabízeno na trhu je buď na 8 typů (Synflorix) nebo 13 typů (Prevenar 13, který je s doplatkem ke každé injekci cca 450 Kč).Díky zařazení očkování pneumokoků se výrazně snížil počet hospitalizovaných dětí se závažnou pneumokokovou infekcí.
Pokud jste jako rodiče byli více nemocní nebo jste trpěli více záněty středouší očkování bych dala.
Očkování pneumokoka se může dát současně s Hexavakcinou, ale mě se více líbí dát Hexavakcinu a pneumokoka odděleně, určitě je to pro miminko šetrnější – pokud mohu jako sestra posoudit z praxe na dětském středisku.
Vyslechněte si názor Vašeho pediatra ke kterému by jste měla mít důvěru, nenechte se ovlivnit diskusemi na internetu, vy jako rodiče jste zodpovědní za zdraví svého dítěte.
Já sama pro svého vnoučka řeším toto očkovaní v současné době – bude mu už brzy rok a budeme mu dávat nyní v roce a pak druhou, ale budeme to plně hranit.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.