antibiotika

Dotaz od: Pavlína
Datum přidání: 30. 10. 2016

  1. Dobrý den Haničko,chtěla bych se Vás zeptat na probiotika.Náš  syn(jsou mi 4 roky)dostal antibiotika ve formě sirupu.V lékárně mi doporučovali nějaká probiotika.Doporučíte mi, prosím,nějaké a má je syn užívat ještě nějakou dobu po dobrání antibiotik?Nezlob Te se,že se ptám,ale nikdy jsme antibiotika nedávali,tak nevím.Děkuji za radu.                                                 Pavlína

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Pavlínko, určitě bych k antibiotikům dávala probiotika, je jich velká škála a je celkem jedno, která zvolíte.Dávejte je po dobu užívání ATB a můžete i déle, působí dobře na střevo a pak vlastně i a celou imunitu.
Ještě mě napadlo, jestli třeba nezvolit ta probiotika ve formě pastilek, jsou s třešňovou nebo nějakou ovocnou příchutí, dávají se jeden denně a možná, že by to Lukášek lépe snášel, protože se dá snadno říci, že jsou to zdravé bonbonky,tyto probiotika jsem viděla od firmy Swiss a jsou pro děti od tří let.
Přeji brzké uzdravení a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.