Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Šupinky na hlavičce

Dotaz od: Nobody
Datum přidání: 1. 5. 2015

Máme dvouměsíčního chlapečka,na hlavičce se mu udělala tzv. dětská špína ,i přesto že mu hlavu myjeme, stále mu tam šupinky zůstávají.Zkoušeli jsme mu to jemně vyčesat po koupání,ale nepomáhá to. Poraďtě. Děkujeme.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Hlavičku promastěte olejíčkem a potom vyčešte kartáčkem nebo jemným hřebínkem pro miminka, jedná se zřejmě o sebborheu, to miminka mívají. Pokud by to bylo úporné a nedařilo se po použití výše uvedeného, navštivte svého pediatra, jestli lze a je něco jiného na recept.

Odpoveď od: Neznámý

bioderma z řady ABCderm babysquam je na to přímo určený, zatím používám jen párkrát,ale už jde vidět rozdíl.

Odpoveď od: Neznámý

ja som mojmu malemu natierala olejcek nechala som to trochu posobit a potom som to vičesavala .a samozrejme som mu hlavičku umila . a bolo po supinkach

Odpoveď od: Neznámý

Doporučuju Excipial U Lipolotio, koupíte v lékárnách. Namažu a vyčešu 2x-3x denně a večer před koupáním promastím olejíčkem a poté umyjeme. Chce to fakt vyčesávat, nesmyje se to mytím.

Odpoveď od: Neznámý

Já jsem použila obyčejnou indulonu, sice měla malá mastné vlasy, ale na víkend odpoledne jsem namazala a cca po 2 použitích bylo pryč.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, dceři jsou 3 roky a pořád to měla ve vláskách, dolu to nešlo. přestali jsme používat šampony a koupili mýdlový šampon (mýdlárna Rubens), po pár použitích (vlásky myjeme 1x za týden) se to začalo odlupovat samo.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den,bioderma ma skvělý přípravek na tyto šupinky.Používá jsem to u malé v lékárně určitě budou vědět.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.