Spinkani…….. .

Dotaz od: Kamila
Datum přidání: 15. 1. 2016

Dobry den,  mam 3 mesicni dceru, nechce usinat jinak nez v naruci.  Ani lres den v kocarku uz se ji moc nelibi.  Poradite mi nejakou osvedcenou metodu?  A jak poznam,  ze je ten spravny cas na uspani?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, holčička je malinká, jiná poloha než na zádech či na břiše není.
Usíná vám jen v náručí, to znamená, že se jí asi líbí houpání nebo kolébání, já bych ji to klidně umožnila a určitě bych zkoušela i dát ji do postýlky a být u ní a třeba ji hladit po spáncích, aby usnula. Ale je malinká, na to chování má nárok, kdy jindy ji chovat než teď do půl roku…nechce být v kočárku, nevím,jaký kočárek máte, ale pokud kočárek má pérování a dá se s ním houpat, miminka v něm bývají spokojená, pokud vyjadřují v kočárku nespokojenost, bývá to u kočárku, které nemají pérování a miminku je to tam nepohodlné.
3měsíční miminko ještě většinu času prospí, zkoušejte po nakrmení ji chvilinku pochovat, mluvte na ní a pak ji položte do postýlky – může tam mít již navěšené nějaké hračky nebo ji dejte do kočárku a vyjeďte ven a miminko si usne.
http://blog.prodeti.cz/pro-deti/spanek-kojencu-a-malych-deti/, posílám vám ještě odkaz na blog o spaní.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.