Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Rektální rourka-omyl při použití

Dotaz od: Lída Novotná
Datum přidání: 26. 12. 2016

Dobrý den, prosím vás, při použití rektální rourky u 3 měsíčního kojence se mi stalo, že jsem omylem zaměnila lahvičku s kokosovým olejem s lahvičkou se zahušťovadlem mléka (se svatojánským chlebem), kterou dcera vozila s sebou v tašce s ostatními potřebami. Při prvním použití rourky se v zadečku  zvlhčila a po dalším použití domnělého oleje se na ni nalepilo zahušťovadlo. Může zahušťovadlo způsobit nějaký zdravotní problém v konečníku nebo v těle? Děkuji za odpověď, neboť jsem z této mé neopatrnosti celkem hodně zoufalá.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zatím jsem se nesetkala s takovouto záměnou,ale dotaz jste psala včera a pokud se miminko během včera vykakalo a dnes taky, tak víte, že je vše v pořádku.
Svatojánský chléb vlastně zahušťuje mléko a má zabránit blinkání a vytvoří jakousi zátku – podle mého názoru, pokud by mělo dojít k nějakému problému, tak ve formě zácpy, že by se miminko hůře vykalo a to by jste mu v tomto případě mohla pomoci rourku k lepšímu vybavení stolice.
Jinak určitě by vám stoprocentní informace podali na lince Nutricie – je to zdarma 800110000. (ale myslím, že dnes už je vše v pořádku, takže číslo máte napříště :))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.