Rektální rourka-omyl při použití

Dotaz od: Lída Novotná
Datum přidání: 26. 12. 2016

Dobrý den, prosím vás, při použití rektální rourky u 3 měsíčního kojence se mi stalo, že jsem omylem zaměnila lahvičku s kokosovým olejem s lahvičkou se zahušťovadlem mléka (se svatojánským chlebem), kterou dcera vozila s sebou v tašce s ostatními potřebami. Při prvním použití rourky se v zadečku  zvlhčila a po dalším použití domnělého oleje se na ni nalepilo zahušťovadlo. Může zahušťovadlo způsobit nějaký zdravotní problém v konečníku nebo v těle? Děkuji za odpověď, neboť jsem z této mé neopatrnosti celkem hodně zoufalá.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zatím jsem se nesetkala s takovouto záměnou,ale dotaz jste psala včera a pokud se miminko během včera vykakalo a dnes taky, tak víte, že je vše v pořádku.
Svatojánský chléb vlastně zahušťuje mléko a má zabránit blinkání a vytvoří jakousi zátku – podle mého názoru, pokud by mělo dojít k nějakému problému, tak ve formě zácpy, že by se miminko hůře vykalo a to by jste mu v tomto případě mohla pomoci rourku k lepšímu vybavení stolice.
Jinak určitě by vám stoprocentní informace podali na lince Nutricie – je to zdarma 800110000. (ale myslím, že dnes už je vše v pořádku, takže číslo máte napříště :))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.