Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Rektální rourka-omyl při použití

Dotaz od: Lída Novotná
Datum přidání: 26. 12. 2016

Dobrý den, prosím vás, při použití rektální rourky u 3 měsíčního kojence se mi stalo, že jsem omylem zaměnila lahvičku s kokosovým olejem s lahvičkou se zahušťovadlem mléka (se svatojánským chlebem), kterou dcera vozila s sebou v tašce s ostatními potřebami. Při prvním použití rourky se v zadečku  zvlhčila a po dalším použití domnělého oleje se na ni nalepilo zahušťovadlo. Může zahušťovadlo způsobit nějaký zdravotní problém v konečníku nebo v těle? Děkuji za odpověď, neboť jsem z této mé neopatrnosti celkem hodně zoufalá.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zatím jsem se nesetkala s takovouto záměnou,ale dotaz jste psala včera a pokud se miminko během včera vykakalo a dnes taky, tak víte, že je vše v pořádku.
Svatojánský chléb vlastně zahušťuje mléko a má zabránit blinkání a vytvoří jakousi zátku – podle mého názoru, pokud by mělo dojít k nějakému problému, tak ve formě zácpy, že by se miminko hůře vykalo a to by jste mu v tomto případě mohla pomoci rourku k lepšímu vybavení stolice.
Jinak určitě by vám stoprocentní informace podali na lince Nutricie – je to zdarma 800110000. (ale myslím, že dnes už je vše v pořádku, takže číslo máte napříště :))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.