Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Rektální rourka-omyl při použití

Dotaz od: Lída Novotná
Datum přidání: 26. 12. 2016

Dobrý den, prosím vás, při použití rektální rourky u 3 měsíčního kojence se mi stalo, že jsem omylem zaměnila lahvičku s kokosovým olejem s lahvičkou se zahušťovadlem mléka (se svatojánským chlebem), kterou dcera vozila s sebou v tašce s ostatními potřebami. Při prvním použití rourky se v zadečku  zvlhčila a po dalším použití domnělého oleje se na ni nalepilo zahušťovadlo. Může zahušťovadlo způsobit nějaký zdravotní problém v konečníku nebo v těle? Děkuji za odpověď, neboť jsem z této mé neopatrnosti celkem hodně zoufalá.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zatím jsem se nesetkala s takovouto záměnou,ale dotaz jste psala včera a pokud se miminko během včera vykakalo a dnes taky, tak víte, že je vše v pořádku.
Svatojánský chléb vlastně zahušťuje mléko a má zabránit blinkání a vytvoří jakousi zátku – podle mého názoru, pokud by mělo dojít k nějakému problému, tak ve formě zácpy, že by se miminko hůře vykalo a to by jste mu v tomto případě mohla pomoci rourku k lepšímu vybavení stolice.
Jinak určitě by vám stoprocentní informace podali na lince Nutricie – je to zdarma 800110000. (ale myslím, že dnes už je vše v pořádku, takže číslo máte napříště :))

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz