Muze teplota pri chripce spalit nestovice v inkubacni dobe

Dotaz od: Holoubková Kateřina
Datum přidání: 29. 12. 2016

Dobry den, paní doktorko.

Chtěla bych se zeptat. Dcera 2 a 3/4 roku, se minulý tyden v pondělí, úterý i ve středu plně setkala s infekčními dětmi s neštovicemi. Ve čtvrtek onemocněla s chřipkou kdy ve čtvrtek, v pátek a pak ještě v pondělí měla teplotu. Max. naměřená byla 38,7. Je možné, že teplota z chřipky zničila neštovice, které pravděpodobně má v sobě nebo mám příští týden čekat výsev neštovice?

Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, nejsem lékařka, jsem dětská sestra, nicméně myslím, že odpověď na tuto otázku Vám mohu poskytnout – jste stále v inkubaci neštovic, to, že dcerka měla teplotu, event. virus neštovic „nezničí“. Inkubační doba je u neštovic 3 týdny, ale to Vám asi paní doktorka říkala.
Přeji hezký nový rok a hodně zdraví!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.