Časté užívání ATB

Dotaz od: Martina
Datum přidání: 16. 3. 2017

Dobrý den, synovec 4,5 roku má Georguv syndrom, jeho hladina lymfocitu není vysoká na to, aby byl doočkovaný na všechny nemoce, jako jeho vrstevníci. V prosinci mu začaly horecky, bez nějakého důslednejšiho vyšetření dostal ATB, s tím, že má angínu. V lednu měl opět horecky, ale bohužel to skončilo febrilni křečí. V nemocnici dostal další ATB na angínu a za pár dní horecky přestaly. Křeče s ATB se bohužel opakovaly v únoru, udělaly pouze podrobnější výter z krku. Krev mu jinak byla pravidelně odebírána, nic nezjistili. Minulou sobotu opět horecky, záchvatu se předešlo včasným podání diazepamu, ale obvodní naordinovala zase ATB. Ráda bych se poradila nebo se zeptala, zda nemůže obvodní doktorka udělat nějaké podrobnější vyšetření. Podle mě, všichni doktoři, ať v nemocnici nebo obvodní to vyřeší ATB, ale zjevně tam ta příčina stále se opakujících teplot nebude. Horečka je podle mě jeden ze symptomů nějakého onemocnění, kterou asi má, ale ne příčina. Kdybyste mi prosím napsala svůj názor, co byste udělala. Jestli si říci o nějaké podrobnější vyšetření nebo jestli by se za tím vším mohla skrývat nějaká dětská nemoc na kterou není oočkovaný. Nejhorší na tom je, že se tím zřejmě nikdo nechce zabývat a předepisují dokola ATB.

Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji příjemný večer.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, je mi to moc líto,toto onemocnění je velice vzácné a patří k tomu i bohužel porucha imunity
Dítě má větší sklon k některým virovým a mykotickým infekcím.
Já nejsem lékař, jsem dětská sestra, ale měli by jste mít důvěru ve svého pediatra a ptát se, aby vám vysvětlil stav, situace, jaké jsou možnosti, zda jsou ATB skutečně nevyhnutelná… ale to je opravdu na posouzení lékaře, který má Vašeho synovečka v péči a dobře ho zná.
Přeji vše dobré.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.