Opakovaná rýma

Dotaz od: 
Datum přidání: 4. 2. 2016

Dobrý den,

můj 3měsíční syn má již potřetí rýmu a musím odsávat. Je to normální? Nejdříve ho nakazila starší sestra (chodí do MŠ). To bylo ve 3týdnech. Následně mu byl zjištěn zlatý stafylokok. Dostal lokální antibiotika Pamykon. Při opakované rýmě po 14dnech byl dceři zjištěn streptokok, proto byli oba přeléčeni výše zmíněným antibiotikem. Když jí dostal potřetí zase po 14dnech, tentokráte po očkování, v té době nikdo nemocný v okolí nebyl. Měla bych to s někým řešit?

Děkuji Dana

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den!

To jsem udělala. Dcera byla po prvním „nakažením“ malého v prosinci stažena z MŠ, nechodila měsíc, přesto začátkem roku měla rýmu a nikdo v okolí a malý to opět „chytil“. Zůstala doma do 1. očkování malého do konce ledna a dostal rýmu potřetí a opět nikdo v okolí. Po očkování chápu, že má sníženou imunitu, ale nikam mezi lidi nechodíme. Jsme stále doma. Odsávačku na vysavač mám, výborná věc, ale teď naposledy mu moc odsát nejde. K tomu má reflux, takže „chrčíme“ pořád.

Děkuji za odpověď.

Dana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dano, asi se Vám moc nebude líbit co teď napíšu, ale je to zase zkušenost z praxe – pokud máte doma miminko a starší sourozenec chodí do školky, stává se často, že dítě ze školky „nosí“ bacily domů, doporučovali jsme maminkám vynechat školku, pokud miminko bývalo často nachlazené a zvl. pak, když se mělo očkovat nebo bylo rozočkované, protože očkováním se imunita oslabí, tělíčko se soustředí na tvorbu imunity související s očkováním.
V současné době je vlna chřipky, takže toto je více než aktuální.
Pokud má miminko rýmu, jsou šikovné odsávačky na vysavač, které opravdu rýmu odsají a miminka jsou hned spokojenější.Já bych jinak rýmu zatím neřešila, miminko je malé a opravdu se nabízí výše zmiňované.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.