Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Opakovaná rýma

Dotaz od: 
Datum přidání: 4. 2. 2016

Dobrý den,

můj 3měsíční syn má již potřetí rýmu a musím odsávat. Je to normální? Nejdříve ho nakazila starší sestra (chodí do MŠ). To bylo ve 3týdnech. Následně mu byl zjištěn zlatý stafylokok. Dostal lokální antibiotika Pamykon. Při opakované rýmě po 14dnech byl dceři zjištěn streptokok, proto byli oba přeléčeni výše zmíněným antibiotikem. Když jí dostal potřetí zase po 14dnech, tentokráte po očkování, v té době nikdo nemocný v okolí nebyl. Měla bych to s někým řešit?

Děkuji Dana

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den!

To jsem udělala. Dcera byla po prvním „nakažením“ malého v prosinci stažena z MŠ, nechodila měsíc, přesto začátkem roku měla rýmu a nikdo v okolí a malý to opět „chytil“. Zůstala doma do 1. očkování malého do konce ledna a dostal rýmu potřetí a opět nikdo v okolí. Po očkování chápu, že má sníženou imunitu, ale nikam mezi lidi nechodíme. Jsme stále doma. Odsávačku na vysavač mám, výborná věc, ale teď naposledy mu moc odsát nejde. K tomu má reflux, takže „chrčíme“ pořád.

Děkuji za odpověď.

Dana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dano, asi se Vám moc nebude líbit co teď napíšu, ale je to zase zkušenost z praxe – pokud máte doma miminko a starší sourozenec chodí do školky, stává se často, že dítě ze školky „nosí“ bacily domů, doporučovali jsme maminkám vynechat školku, pokud miminko bývalo často nachlazené a zvl. pak, když se mělo očkovat nebo bylo rozočkované, protože očkováním se imunita oslabí, tělíčko se soustředí na tvorbu imunity související s očkováním.
V současné době je vlna chřipky, takže toto je více než aktuální.
Pokud má miminko rýmu, jsou šikovné odsávačky na vysavač, které opravdu rýmu odsají a miminka jsou hned spokojenější.Já bych jinak rýmu zatím neřešila, miminko je malé a opravdu se nabízí výše zmiňované.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz