Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Opakovaná rýma

Dotaz od: 
Datum přidání: 4. 2. 2016

Dobrý den,

můj 3měsíční syn má již potřetí rýmu a musím odsávat. Je to normální? Nejdříve ho nakazila starší sestra (chodí do MŠ). To bylo ve 3týdnech. Následně mu byl zjištěn zlatý stafylokok. Dostal lokální antibiotika Pamykon. Při opakované rýmě po 14dnech byl dceři zjištěn streptokok, proto byli oba přeléčeni výše zmíněným antibiotikem. Když jí dostal potřetí zase po 14dnech, tentokráte po očkování, v té době nikdo nemocný v okolí nebyl. Měla bych to s někým řešit?

Děkuji Dana

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den!

To jsem udělala. Dcera byla po prvním „nakažením“ malého v prosinci stažena z MŠ, nechodila měsíc, přesto začátkem roku měla rýmu a nikdo v okolí a malý to opět „chytil“. Zůstala doma do 1. očkování malého do konce ledna a dostal rýmu potřetí a opět nikdo v okolí. Po očkování chápu, že má sníženou imunitu, ale nikam mezi lidi nechodíme. Jsme stále doma. Odsávačku na vysavač mám, výborná věc, ale teď naposledy mu moc odsát nejde. K tomu má reflux, takže „chrčíme“ pořád.

Děkuji za odpověď.

Dana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dano, asi se Vám moc nebude líbit co teď napíšu, ale je to zase zkušenost z praxe – pokud máte doma miminko a starší sourozenec chodí do školky, stává se často, že dítě ze školky „nosí“ bacily domů, doporučovali jsme maminkám vynechat školku, pokud miminko bývalo často nachlazené a zvl. pak, když se mělo očkovat nebo bylo rozočkované, protože očkováním se imunita oslabí, tělíčko se soustředí na tvorbu imunity související s očkováním.
V současné době je vlna chřipky, takže toto je více než aktuální.
Pokud má miminko rýmu, jsou šikovné odsávačky na vysavač, které opravdu rýmu odsají a miminka jsou hned spokojenější.Já bych jinak rýmu zatím neřešila, miminko je malé a opravdu se nabízí výše zmiňované.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.