Příkrmy a umělé mlíčko

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 19. 1. 2015

Dobry den, naše 7 měs.dcera uz měsic pěkně baští masozeleninovy příkrm. Ovoce moc nechtěla, ale nějak ty ovocne presnidavky na svačinku do ni dostanu. Nejvice ji chutnal banán, ale osypala se tak, že jsme museli na pohotovost. P. doktorka řikala, že je to nějaka forma alergie. Dnes úplně odmitla jist ovocnou přesnidavku, plakala, tak jsem ji zkusila dat mličko – Bebu. To si vzala. Nedělám chybu, když ovoce nechce a mléko si vzala, že mi zase nebude jist? Nechtěla jsem ji to nutit a zároveň jsem ji nechtěla trápit hlady. Jak dlouho je možno podávat kapičky Fenistil, které jsme dostali na tu alergii? Kdy začít s jogurty a s jakými? Děkuji za rady. Hana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Hani, klidně můžeš na pár dní ovoce vynechat, nebo zkusit jenom to klasické jablíčko rozvařit a rozmixovat jako pyré, jestli by to dceruška jedla. Jinak vůbec nevadí, když by miminko nejedlo jiné ovoce než třeba jablíčko, nenuťte ji to, co odmítá.
Když jsou takovéhle problémy s ovocem, většinou dop. vždy dávat jablíčko a do toho malý přídavek jiného ovoce jestli to bude miminko chtít – stačí, když sní pár lžiček, ostatní můžete dojíst Vy, však to také potřebujete.
Když nebude vůbec ovoce chtít klidně můžete dávat Bebu- nemůžete jídlo vynechat, musí něco sníst.
Kapičky Fenistil zkonsultujte s lékařem, nevím jaká alergie byla a vždy je třeba toto vysadit nebo nasadit po poradě s lékařem.
Jogurty se zařazují do jídelníčku v osmém měsíci a záleží na Vás , co jste zvyklá kupovat, nehlídejte tučnost, děti tuky potřebují, ale hlídejte barviva, konzervační látky, aby jich tam bylo co nejméně.Jenom pro doplnění připomínám, že tvaroh by děti neměly jíst do jednoho roku – je pro ně těžko stravitelný- tudíž nejsou vhodné ani pribináčky.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.