Najednou odmítá příkrmy

Dotaz od: Hana
Datum přidání: 22. 1. 2015

Mila Hani,naše 7 měs. dcera už asi měsic pěkně jedla zeleninový přikrm (HIPP, skoro 2 skleničky). Posledni týden, ale vůbec papat nechce, než do ni dostanu alespoň jednu skleničku 125 g, tak nám to trvá asi 3/4 hodiny. Zkusila jsem i jiné druhy, ale dopadlo to stejně. Začala jsem dávat i ovoce, ale to nechce. Sni tak 4-7 lžiček a dost. Dřiv jsem ji dala dopit mličkem, ale nevim, aby si na to nezvykla, že když nebude papat jidlo, ze dostane Bebu. Čaj nechce. Jak bych měla postupovat? Jak je možné, že zeleninu dřiv papala krásně a najednou nám to moc nejde? Ještě jsem zjistila, jak v ovoci, tak v zelenine, když tam neni mrkev, tak to nechce vůbec. Zkoušela jsem dát mrkve míň a míň, ale jak tam neni, neji nic. A ještě se chci zeptat, jak často bych měla podávat maso? Děkuji za radu. Zdravi Hana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Ahoj Hani, někdy se stává, že dítě reaguje, tak jak píšeš. Podle toho jak stav líčíš, mě to připadá, že ji chutná mrkvička, která je sladká a jak ji v jídle necítí nechce to, já bych ji klidně mrkev dávala, vždyť je to dobrá zelenina, je naše, nedávala bych ji pokaždé stejné množství, ale jednou více, jednou méně.
Pokud bude zeleninu odmítat, buď vděčná za každou lžičku, kterou sní a víc ji nenuť, určitě je to stav přechodný a zase se to upraví.
Co se týče masa doporučuje 6x týdně a 1x týdně žloutek ( musím se přiznat, že já tohle moc nedodržuji, spíše to nechávám na mamince, já jsem zastánce alespoň jednoho čistě zeleninového dnu).
Hani, pokud by dcerka striktně odmítala polévku, klidně ji dejte Bebu, nemůžeme ji zase nechat trápit hlady, ale nedávala bych ji Beby plnou dávku určitě se nanízí i možnost smíchat Bebu se zeleninou.
Přeji dcerce zase dobrou chuť!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.