Slazení mléka a čaje

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 7. 8. 2015

Zajímalo by mě čím přislazovat čaj popřípadě mléko. Jedna maminka v příspěvku napsala, že sladí umělým sladidlem. Mě by spíš zajímal Váš názor na přislazování hroznovým cukrem, medem a nebo klasickým cukrem.Co je z toho nejlepší pro miminko. Dceři je 10.měsíců.Děkuji. Vaše poradna je bezva a dík za ni.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Jani, bylo by ideální nepřislazovat vůbec,cukr-sacharosu děti nepotřebují, s cukrem dítě přijímá velké množství energie, často na úkor potravin, které obsahují důl.výživné látky. Pokud je nutno přisladit, tak dop. hroznový nebo ovocný cukr.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.