Trhavé pohyby při usínání

Dotaz od: Dana
Datum přidání: 9. 2. 2016

Dobrý den!

Mám 3měs. syna a poslední dobou má trhavé pohyby při usínání a vždy jej to poté probudí. Je to v tomto věku normální?

Děkuji za odpověď.

Dana

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, Dano, to co popisujete se stává, určitě jste se to i sama zažila, že usínáte a najednou Vám „cukne“ noha nebo sebou škubnete celá.
Může to být reflexivní, dítě do 3-4 měsíců má ještě novorozenecké reflexy, které postupně mizí. Tím jak miminko začíná vnímat okolní svět, může se to pak promítat do spánku – snění. Pokud jste u miminka, ono se probudí, stačí ho pohladit, ukonejšit, že jste nablízku a mělo by zase hned usnout.
Přeji dobrou noc a klidný spánek!

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý večer!

Děkuji za odpověď. Ano, i nám dospělým se to stává, ale malému i 5x za sebou.

Dana

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.